106 lat niepodległej Polski
11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość, którą utraciła w 1795 r, kiedy został dokonany przez Prusy, Austrię i Rosję trzeci rozbiór naszego kraju.

Rosja, Niemcy i Austria podzieliły terytorium Polski pod koniec osiemnastego wieku. Każdy z tych krajów stał się zaborcą, a nasz kraj znikł z mapy Świata na wiele lat. Stan trwał aż do zakończenia I Wojny Światowej. Polski naród nigdy nie zaakceptował tego stanu rzeczy, czego dowodem były między innymi liczne powstania oraz walka z zaborcami.
Polacy nigdy nie ustali w walce o niepodległość, powstania oraz różnego rodzaju zrywy wpisały się w ten trudny czas, którego koniec nastąpił po 123 latach niewoli i 11 listopada 1918 r. Polska stała się wolna i niepodległa.

Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw
Stało się to w dniu, w którym Niemcy podpisały zawieszenie broni, oznaczające koniec I wojny światowej a Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.
Święto Niepodległości w obecnych czasach ma szczególny wydźwięk, bowiem na Świecie obecnie trwają konflikty zbrojne, wojny, a wszyscy obawiamy się eskalacji nawet na skalę globalną.

Rodzaje zbóż i ich zastosowanie
Doceniajmy naszą wolność i niepodległość nie tylko w to święto. Pamiętajmy o wielu ludziach, którym to zawdzięczamy. Zapłacili Oni często najwyższą cenę, abyśmy my mogli dziś żyć w wolnej i niepodległej Polsce, która nieustannie się rozwija i jest przykładem dla innych.
(rpf) pp
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.