REKLAMA

105 lat niepodległej Polski

Redakcja
11.11.2023
chat-icon 0

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość, którą utraciła w 1795 r, kiedy został dokonany przez Prusy, Austrię i Rosję trzeci rozbiór naszego kraju.

REKLAMA

Polacy nigdy nie ustali w walce o niepodległość, powstania oraz różnego rodzaju zrywy wpisały się w ten trudny czas, którego koniec nastąpił po 123 latach niewoli i 11 listopada 1918 r. Polska stała się wolna i niepodległa.

Stało się to w dniu, w którym Niemcy podpisały zawieszenie broni, oznaczające koniec I wojny światowej a Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Święto Niepodległości w obecnych czasach ma szczególny wydźwięk, bowiem na Świecie obecnie trwają konflikty zbrojne, wojny, a wszyscy obawiamy się eskalacji nawet na skalę globalną.

Doceniajmy naszą wolność i niepodległość nie tylko w to święto. Pamiętajmy o wielu ludziach, którym to zawdzięczamy. Zapłacili Oni często najwyższą cenę, abyśmy my mogli dziś żyć w wolnej i niepodległej Polsce, która nieustannie się rozwija i jest przykładem dla innych. 

(rw) pp

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA