REKLAMA

76-latek jadąc ciągnikiem rolniczym doprowadził do groźnego wypadku

Redakcja
03.06.2023
chat-icon 1

Zdarzenie drogowe, które miało miejsce 1 czerwca 2023 roku na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Piórkowo (województwo świętokrzyskie, powiat opatowski, gmina Baćkowice)

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki ursus z przyczepą dwuosiową podczas manewru omijania samochodu osobowego doprowadził do zderzenia bocznego z tym pojazdem.

Kierującego ciągnikiem rolniczym 76-latka policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1020 złotych za spowodowanie kolizji. W wyniku kontroli okazało się też, że przyczepa, którą użytkował mężczyzna nie była dopuszczona do ruchu i powinna znaleźć się na drodze, w dodatki nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

- Za użytkowanie pojazdu niedopuszczonego do ruchu mundurowi nałożyli na 76 – latka kolejny mandat karny w kwocie 1500 zł. Sprawa trafi również do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – informuje Komenda Powiatowa policji w Opatowie.

Za spowodowanie kolizji ukarany został mandatem karnym w kwocie 1020 zł. Na tym jednak przewinienia tego kierującego się nie skończyły, okazało się bowiem, że przyczepa, którą użytkował nie powinna znaleźć się na drodze, ponieważ nie była dopuszczona do ruchu ani nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Za użytkowanie pojazdu niedopuszczonego do ruchu mundurowi nałożyli na 76 – latka kolejny mandat karny w kwocie 1500 zł. Sprawa trafi również do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń a jego uczestnicy byli trzeźwi. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem drogowym pojazd dopuszczony do ruchu to taki, który spełnia wymagania techniczne zawarte w przepisach prawa o ruchu drogowym, ale także posiada dowód rejestracyjny, jest zarejestrowany i zaopatrzony w zalegalizowane tablice rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną. Użytkowanie pojazdu niespełniającego wymogów prawnych dopuszczenia do ruchu może zakończyć się grzywną nawet w kwocie 5000 zł.

(rpf) Źródło: KPP Opatów

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


antek 04.06.2023

się dziadkowi trafiło...

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA