REKLAMA

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego – idealne rozwiązanie dla rolników


Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego to bardzo popularne urządzenia używane w gospodarstwach rolnych i hodowlach zwierząt. Pozwala na zasilanie urządzeń elektrycznych nawet w miejscach, w których nie ma bezpośredniego dostępu do prądu. Jak działa taki sprzęt i dlaczego warto na niego postawić?

fot. materiały promocyjne
REKLAMA

> artykuł sponsorowany

Jak działa agregat prądotwórczy napędzany wałkiem ciągnika rolniczego?

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego służą do zasilania urządzeń elektrycznych w miejscu, w którym nie ma gniazdek i instalacji doprowadzającej prąd. Są one wyposażone w panele odbioru energii wraz z kontaktami, do których podłącza się wtyczkę. Urządzenia te są kompatybilne z ciągnikami. Oznacza to, że wystarczy podłączyć je do uruchomionego pojazdu, aby uzyskać przepływ prądu niezbędny do zasilenia sprzętu elektrycznego.

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego zamieniają energię uruchomionego pojazdu w prąd, który służy do zasilania urządzeń elektrycznych. Składają się z trójfazowego generatora synchronicznego z odpowiednimi zabezpieczeniami, przekładni oraz przyłącza do wałka ciągnika rolniczego. Mogą mieć panele do odbioru energii elektrycznej lub klasyczne gniazda. Wiele modeli wyposaża się też w dodatkową stabilizacją napięcia AVR.

Gdzie sprawdzi się agregat prądotwórczy do ciągnika?

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika są wykorzystywane przede wszystkim w rolnictwie. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie korzysta się z traktorów, ale nie ma dostępu do sieci energetycznej. Mowa tu zarówno o uprawach, jak i terenach, na których wypasa się zwierzęta. Agregat pozwala na podłączenie urządzeń elektrycznych nawet na środku pola, co znacznie przyspiesza prowadzone prace. Najczęściej sprzęt tego typu służy do zasilania maszyn rolniczych, pomp wodnych czy systemów podlewania.

Agregat prądotwórczy podłączany do ciągnika jest przydatny również w przypadku awarii sieci energetycznej. Niektóre obowiązki w gospodarstwach rolnych nie mogą czekać do czasu naprawienia usterki. Agregat zapewnia dostęp do alternatywnego źródła energii, co zapobiega powstaniu przestojów w pracy rolnika. Wówczas paliwo niezbędne do zasilania ciągnika jest zamieniane na prąd, który pozwala na uruchamianie dowolnych urządzeń elektrycznych.

Agregaty prądotwórcze podłączane do ciągników rolniczych znajdują zastosowanie zarówno w budynkach, jak i poza nimi. Mogą być używane na pastwiskach, polach, w sadach, uprawach warzyw i owoców, a także kurnikach czy chlewach. Korzysta się z nich wszędzie tam, gdzie da się podprowadzić ciągnik.

Zalety agregatów prądotwórczych podłączanych do ciągników

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość zastosowania w dowolnym miejscu, w którym korzysta się z ciągników, ale dostęp do sieci energetycznej jest utrudniony,
  • zapewnienie alternatywnego źródła energii w razie awarii lub innych problemów związanych z siecią energetyczną,
  • możliwość wyboru takiego modelu agregatu, który sprawdzi się najlepiej w konkretnym zastosowaniu,
  • brak konieczności inwestowania w dodatkowy silnik, który pozwala na generowanie energii niezbędnej do zasilenia urządzeń elektrycznych,
  • możliwość łatwego podłączania wszelkich urządzeń bezpośrednio do agregatu – sprzęt ten jest wyposażony w standardowe gniazda elektryczne.

Wybierając agregat, który można podłączyć do ciągnika, warto skupić się na jego jakości. Sprawdzone produkty tego typu znajdziesz m.in. w sklepie AKMEL. Urządzenia te są dostępne w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do własnych potrzeb, w tym zapotrzebowania na energię.

Jak wybrać odpowiedni agregat do ciągnika?

Agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem ciągnika rolniczego to urządzenia dostosowane do pracy w trudnych warunkach. Umieszcza się je w obudowach odpornych na działanie wilgoci i pyłu, który często pojawia się podczas robót na polach. Z powodzeniem mogą mieć kontakt ze stojącą wodą i glebą. Pozwalają na bezpieczne korzystanie na zewnątrz przez długi czas, bez ryzyka ich uszkodzenia. Wybierając odpowiedni model takiego urządzenia, warto jednak skupić się na tym, by jego obudowa była szczelna i odporna również na uszkodzenia mechaniczne.

(rtr) artykuł sponsorowany


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA