REKLAMA

Agro Show 2016 coraz bliżej

Redakcja - Technika
03.09.2016
chat-icon 0

AGRO SHOW 2016 – WYSTAWA TO NIE WSZYSTKO

Zorganizowanie kolejnej edycji największej w Europie plenerowej wystawy rolniczej, to już nie lada wyzwanie. AGRO SHOW, które przez lata było unowocześniane i dopracowywane w każdym najmniejszym szczególe przez członków Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych, rozwinęło się w dojrzały projekt.

PIGMiUR
REKLAMA

AGRO SHOW 2016 – WYSTAWA TO NIE WSZYSTKO

Zorganizowanie kolejnej edycji największej w Europie plenerowej wystawy rolniczej, to już nie lada wyzwanie. AGRO SHOW, które przez lata było unowocześniane i dopracowywane w każdym najmniejszym szczególe przez członków Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych, rozwinęło się w dojrzały projekt.

Wskazuje na to nie tylko wzrastająca z roku na rok powierzchnia wystawiennicza, liczba polskich i zagranicznych wystawców uznanych marek, czy ogromna grupa zwiedzających. To także szereg pomysłów i rozwiązań logistycznych udoskonalanych podczas każdej kolejnej edycji. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to już nie tylko prezentacja maszyn rolniczych. To przegląd najlepszych wystawców i producentów, oraz miejsce spotkań doświadczonych agrotechników i młodych pasjonatów rolnictwa. Wystawa AGRO SHOW to również strefa wymiany poglądów i doświadczeń z przestrzeni lat, gdzie zwiedzający mają możliwość zapoznania się z różnymi metodami uprawy i hodowli, a tradycja agrokultury łączy się z nowoczesnością.

ROZWÓJ I EDUKACJA

Izba od lat mocno stawia na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW odbędą się finały organizowanych przez Izbę ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja). Tego samego dnia z piątek 23 września odbędzie się uroczyste podsumowanie XIV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

WIEDZA, SEMINARIA, DYSKUSJE

Tegoroczna prezentacja najnowszych i najnowocześniejszych urządzeń rolniczych będzie niewątpliwie wyjątkowa. Ekspozycja innowacyjnych maszyn i technologii z pewnością wzbudzi zainteresowanie zwiedzających i zachęci do dyskusji. Z tego powodu, po raz drugi w historii AGRO SHOW, wspólnie z redakcją TVP1, zostanie przeprowadzona AGRO Debata. Temat debaty to: PROW 2014-2020 – jak optymalnie wykorzystać szansę na rozwój i modernizację gospodarstw?

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele ARiMR, lokalnego ODR-u, przedsiębiorca z branży maszyn i urządzeń rolniczych oraz rolnik chcący skorzystać z programu. Będzie to znakomita okazja, by zapoznać się z możliwościami jakie daje program, czy wreszcie dowiedzieć się o detale i szczegóły dofinansowania. Scenariusz przewiduje możliwość dyskusji i zadawania pytań przez widownię, która będzie przysłuchiwać się debacie. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe wydarzenie.

Prócz debaty przewidziany jest cykl wykładów organizowany przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. Fachowcy z instytutu opowiedzą o różnych sposobach organizowania działań i procesów w rolnictwie w taki sposób, aby dawały jak największe efekty pracy przy jak najmniejszych jej nakładach. Zostaną zaprezentowane poszczególne metody wprowadzania oszczędności w gospodarstwach rolnych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Równie ważnym tematem, poruszonym podczas wystawy AGRO SHOW 2016, będzie kwestia nowoczesnej agrotechniki, jej wpływu na zwiększenie bezpieczeństwa w rolnictwie i ogólnych zasad ochrony gleb. Seminarium będzie swego rodzaju kontynuacją projektu ,,Wioski Bezpieczeństwa” z 2015r. organizowanego wspólnie przez pomysłodawców AGRO SHOW i przedstawicieli firmy SSAB. Seminarium „Nowoczesne Rolnictwo – wyzwania i rozwiązania” odbędzie się w niedzielę 25 września.

POKAZY MASZYN

Wystawa AGRO SHOW daje szerokie możliwości prezentacji maszyn. Ogromna przestrzeń pozwala na zorganizowanie profesjonalnych pokazów. Maszyny prezentowane będą w trzech różnych formach. Pokazy na ringu tradycyjnie opatrzone będą profesjonalnym komentarzem, a zaprezentuję się na nim: opryskiwacze, ładowacze czołowe i ładowarki oraz agregaty uprawowo – siewne, które następnie przejadą na indywidualne poletka. Tam każdy zainteresowany będzie mógł dopytać o szczegóły techniczne i zobaczyć maszynę podczas pracy.


Tymczasem na pasie startowym prezentowana będzie cała gama maszyn rolniczych. W sumie organizator przewidział kilkanaście ekspozycji. W wyznaczonych godzinach od piątku do niedzieli odbywać się będą prezentacje tych maszyn, które opatrzone będą krótkim opisem i komentarzem.

UDOGODNIENIA I ATRAKJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

AGRO SHOW to również olbrzymie wyzwanie logistyczne, zarówno dla firm, które się prezentują na wystawie jak i dla zwiedzających ją rolników. Dlatego organizator stara się, by każdego roku zwiedzanie wystawy stawało się prostsze, przyjemniejsze i łatwiejsze. Stąd szereg udogodnień i atrakcji przygotowanych z myślą o nich. W tym roku będą to m.in.:

- linie meleksowe kursujące po stałych trasach na terenie Wystawy,

- nagrywany przez TVP1 na terenie Wystawy magazyn „TYDZIEŃ”,

- Strefa Juniora - plac zabaw dla dzieci,

- aplikacja mobilna ułatwiająca poruszanie się po wystawie,

- punkty informacyjne,

- mobilny bankomat,

- bezprzewodowy dostęp do internetu,

- bezpłatne parkingi,

- bezpłatny wstęp i katalog wystawy,

LOKALIZACJA

Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska.

To zaledwie 25 km od Poznania. Szybki dojazd dzięki autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5.

źródło: PIGMiUR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA