REKLAMA

Amerykańskie markety same będą produkować mięso drobiowe?

Wizja wydająca się jeszcze do niedawna kuriozalna, dziś staje się rzeczywistością. W Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku w nowo powstałych zakładach ruszy produkcja drobiu wyłącznie na potrzeby jednej z największych sieci marketów.

fotolia
Redakcja - Prawo i Finanse 03.05.2019 chat-icon0

REKLAMA

Samozaopatrywanie się największych amerykańskich sieci handlowych w mięso drobiowe z pominięciem producentów ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której produkcja mięsa będzie kontrolowana przez handel nowoczesny nie tylko operacyjnie, ale także kapitałowo.

Tendencja ta kilka lat temu wydawała się ekstrawagancją, jednak najnowsze informacje wskazują, że w USA wizja marketów samodzielnie produkujących mięso drobiowe powoli materializuje się. Już w maju br. ma ruszyć rekrutacja pracowników do nowo powstałych zakładów Lincoln Premium Poultry w Nebrasce.

Lincoln jest częściowo własnością jednej z największych sieci marketów Costco Wholesale Corporation. Zakłady w Nebrasce ruszą we wrześniu tego roku. Mają dostarczać drób wyłącznie dla Costco. Lokalizacja w Nebrasce jest jedną z siedmiu kontrolowanych przez Lincoln, które będą pracować dla tej sieci marketów.

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA