REKLAMA

ARiMR: 19,42 mld zł na kontach rolników w ramach dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok

Pod koniec 2022 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW w ramach kampanii za 2022 rok.

fot. Paweł Pąk
22 kwietnia 2023 chat-icon0

REKLAMA
Zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie były wypłacane przez ARiMR od 17 października do 30 listopada 2022 r. To okres, w którym rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, w tym 10,78 mld zł w ramach wsparcia bezpośredniego i ponad 2,14 mld zł w zakresie płatności obszarowych z PROW. Łącznie do rolników trafiło dotychczas 19,42 mld złotych z tytułu dopłat za 2022 rok.

- Od 1 grudnia 2022 r. trwa realizacja płatności końcowych. Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiło blisko 6,5 mld zł – ponad 5,66 mld zł w ramach dopłat bezpośrednich i 0,83 mld zł w postaci wsparcia obszarowego. Czas na realizację wypłat w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 r. – informuje ARiMR i przypomina oczekującym na przelewy, aby upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Robert Telus: Problemem jest zachęcenie rolników do sprzedaży przy spadających cenach światowych

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon1

Wyznacznikiem cen zboża w Europie jest paryska giełda MATIF, a obecnie są one najniższe od trzech lat – dodał minister, przypominając o podjętych ostatnio przez Radę Ministrów decyzjach dotyczących podwyższenia stawek dopłat do sprzedawanego zboża, dodał też, że dopłata do sprzedanej od 15 maja pszenicy osiągnęła historyczny poziom 3025 zł na hektar, co po przeliczeniu daje około 550 zł dopłaty do tony pszenicy sprzedanej w tym czasie.

Wcześniej proponowane stawki dopłat do zbóż sprzedanych od 1 grudnia 2022 r. wzrosły o około 100 proc. Zmieniono również zapisy, dzięki którym dopłaty niezależnie od wielkości gospodarstwa, przysługują do pierwszych trzystu hektarów. Tak samo rozwiązana została kwestia dopłat do zakupu nawozów. Kolejnym rozwiązaniem wspomnianym przez ministra są niskooprocentowane kredyty dla rolników.

– Nie ma problemu ze zbytem zboża za granicę, czy też z załadunkiem w portach, ale jest

REKLAMA

Przemycali narkotyki w ziemniakach

Redakcja 2 czerwca 2023 chat-icon0

Dwudziestu podejrzanych, w tym 6 osób w Hiszpanii i 14 w Polsce i zabezpieczenie pięciu  sfałszowanych dokumentów potwierdzających tożsamość, pieniędzy oraz biżuterii to efekt wspólnej akcji służb. Śledztwo w sprawie jest prowadzone przez zachodniopomorski pion PZ Prokuratury Krajowej.

Prokuratorzy we współpracy z policją ustalili, że na terenie województwa lubuskiego od kilku lat działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się na szeroką skalę wewnątrzwspólnotowym przewozem środków odurzających i substancji psychotropowych z Hiszpanii, przez Niderlandy i Niemcy do Polski.

Przykrywką dla przemytu narkotyków był przewóz mrożonych owoców i warzyw

Przestępcza działalność była zakamuflowana pod przykryciem legalnie działającej firmy przewożącej owoc

REKLAMA