REKLAMA

ARiMR: Realizacja dopłat za 2022 rok na finiszu

1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat wpłynęło w 2022 roku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Paeł Pąk
19 maja 2023 chat-icon1

REKLAMA

Niemal 19,81 mld złotych wpłynęło dotychczas w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok do rolników. 16,66 mld zł z tej kwoty to płatności bezpośrednie, a 3,15 mld zł – wsparcie obszarowe z PROW 2014-2020.

- Czas na realizację wypłat w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku. Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


blazej 20 maja 2023

niby unii nie chcemy a jak by zabraknie dopłaty to dopiero bylby lament

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Ciągnik z opryskiwaczem przewrócił się przygniatając traktorzystę

Redakcja 27 maja 2023 chat-icon1

25 maja 2023 roku około godziny 20:00 na dojazdówce do drogi szybkiego ruchu S19 w miejscowości Wilkołaz Pierwszy (województwo lubelskie, powiat kraśnicki, gmina Wilkołaz) doszło do groźnego wypadku rolniczego z udziałem traktora z podczepionym opryskiwaczem. Z treści zgłoszenia wynikało, że ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę.

Pierwszy zastęp strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkołazie po dotarciu na miejsce zdarzenia zastał przewrócony na bok ciągnik rolniczy. Przygnieciony przez maszynę mężczyzna jeszcze przed przyjazdem strażaków został wydobyty spod maszyny przez przybyłe na miejsce osoby postronne, a po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia został przetransportowany do szpitala.

(rpf) Źródło: OSP Wilkołaz

REKLAMA

Czym karmić kury nioski – jak wybrać paszę dla niosek?

Redakcja - Zwierzęta 17 maja 2023 chat-icon2

Pasza dla niosek – jakie są potrzeby żywieniowe kur nieśnych?

Żywienie kur skupia się na podawaniu pokarmu roślinnego, przede wszystkim ziaren zbóż. Są one bogate w niezbędne składniki odżywcze (proteiny i węglowodany), aminokwasy, minerały oraz witaminy, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. Mają też szczególne znaczenie pod kątem jakości produkowanych jaj, m.in. twardości skorupek, odpowiedniego wybarwienia żółtek czy smakowitości. Zboża nie są jednak w stanie pokryć pełnego zapotrzebowania kur na wszystkie składniki energetyczne, dlatego należy pamiętać o tym, by uzupełnić dietę innymi produktami. Pasza dla kur niosek powinna być urozmaicona, a poszczególne składniki podawane w odpowiednich proporcjach. Kury wówczas chętniej pobierają pokarm – jest smaczniejszy, a ponadto działa zbawiennie na układ trawienny. Należy pamiętać, że niektóre produkty podawane w nadmiernych ilościach przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. I tak, w pszenżycie występuje wiele tzw. substancji anty-żywieniowyc

REKLAMA