REKLAMA

ARiMR udostępniła wniosek o dopłaty do mokrej kukurydzy


O dopłaty do mokrej kukurydzy będzie można się ubiegać do 30 października przesyłając wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Komisja Europejska wyraziła już zgodę na udzielenia tego wsparcia.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Pomoc jest przeznaczona dla podmiotów prowadzących skup lub obrót kukurydzą, które między 15 września a 31 grudnia 2022 r. nabyły od rolników mokrą kukurydzę i w wyniku braku stabilizacji na rynku przez wojnę na Ukrainie poniosły dodatkowe koszty.

Wysokość wsparcia wynika z mnożenia stawki pomocy (200 zł) i liczby ton mokrej kukurydzy nabytej w ww. okresie – nie może jednak przekroczyć iloczynu liczby ton kukurydzy sprzedanej po 15 marca 2023 r. i współczynnika 1,25.

Wnioski do 30 października 2023 roku będą przyjmowane w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wniosek powinien być dostarczony wraz z kopiami faktur VAT potwierdzających:
- nabycie mokrej kukurydzy pomiędzy 15 września a 31 grudnia 2022 roku,
- sprzedaż kukurydzy po 15 marca 2023 r.
Dostarczone mogą być również duplikaty.

Dokumenty można złożyć osobiście w Biurze Powiatowym ARiMR, wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej, za pośrednictwem platformy ePUAP lub skorzystać z usługi mObywatel na stronie gov.pl.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA