REKLAMA

Autostrada A2 zablokowana przez protestujących rolników

Redakcja
17.03.2024
chat-icon 0

Organizatorzy protestu rolników w Świecku zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, dziś od godziny 13:00 rozpoczęła się blokada autostrady A2 w Świecku, tuż przy granicy z Niemcami.

REKLAMA

Protest jest organizowany przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Protestujący, których rzecznik prasowy informuje, że blokada zachodniej granicy Polski w sytuacji gdy problem dotyczy głównie granicy z Ukrainą, dla wielu wydaje się być irracjonalna.

Wszyscy wiemy, że problem zrodził się przez otwarcie wschodniej granicy Polski i tym samym wschodniej granicy Unii Europejskiej. Protestujący rolnicy mówią wprost, że zachodnia granica pozostanie zamknięta, dopóki nie zostanie zamknięta ta właściwa granica - wschodnia.

Organizatorzy protestu na A2 mówią wprost, że, blokada w Świecku ma być między innymi sposobem wywoływania presji na Brukselę, by ta wzięła odpowiedzialność za swoje decyzje i w końcu podjęła konieczne działania dla ratowania polskiego i europejskiego rynku oraz polskiego i europejskiego rolnictwa.

Przejście graniczne na A2 w Świecku to, jak mówią organizatorzy protestu, brama do zachodniej Europy i Brukseli - władz Unii Europejskiej, która jest odpowiedzialna za otwarcie wschodniej granicy UE, której częścią jest wschodnia granica Polski, na nieograniczony i niekontrolowany napływ produktów rolno spożywczych m.in. z Ukrainy, ale też Rosji, Białorusi i innych krajów spoza Wspólnoty.

Blokada rozpoczęła się w niedzielę 17 marca o godzinie 13:00 i potrwa do środy 20 marca 2024 roku do godziny 22:00

Zablokowany jest węzeł drogowy na trasie od Słubice - Zielona Góra (droga Nr 29) z trasą Poznań -Berlin (droga E-30) oraz droga od ww. węzła do przejścia granicznego Świecko w obu kierunkach- wszystkie pasy ruchu (E-30). 

Do protestujących polskich rolników nie dołączyli rolnicy z Niemiec ani transportowcy (lokalni transportowcy wyrazili zainteresowanie wspólnym protestem z rolnikami, lecz wymagałoby to oficjalnej decyzji ich związku zawodowego na szczeblu krajowym).

(rpf)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA