REKLAMA

Blokada rolników na drodze S3 również w okresie świątecznym

Redakcja
25.03.2024
chat-icon 0

O planach rolników protestujących na drodze ekspresowej S3 oraz wojewódzkiej DW 119 poinformował rzecznik prasowy protestu Roman Waszczyk.

fot. AW
REKLAMA

Z komunikatu dowiadujemy się, że z uwagi na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne protesty rolników zostaną ograniczone, przedstawiono też harmonogram działań na najbliższy tydzień:
- utrzymana zostanie całodobowa stała blokada S3 węzeł Myslibórz przez cały Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne.
- tzw. stara trójka (DW 119) będzie blokowana ma wysokości skrętu na Kołbacz tylko w poniedziałek w godzinach 15:00-18.00. Potem rolnicy przejadą do Kołbacza na spotkanie z posłem Jarosławem Rzepą. 
-  w gminie Warnice rolnicy będą protestować tylko we wtorek w godzinach od 13.00 do 17.00. 

Rolnicy w tych dniach zajmują się nie tylko protestami i blokadami, o czym świadczy jedna z inicjatyw. Rolnicy z Gminy Warnice zapraszają wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na piknik w Warnicach, który odbędzie się we wtorek w godzinach od 13.00 do 17.00. Protestujący zachęcają do udziału: „Będzie możliwość zobaczenia maszyn, przejechania się nimi, będzie także ciepły poczęstunek. W tym dniu w miejscu blokady ruchu będzie tylko spowolniony - policja wprowadzi wahadło.”

Dodatkowo w poniedziałek 25 marca o godzinie 18:30 w świetlicy w Kołbaczu odbędzie się spotkanie posła Jarosława Rzepy z rolnikami, myśliwymi, leśnikami i mieszkańcami. Tematami spotkania będą: 
- Puszcza Bukowa,
- nowy park narodowy miedzyodrza,
- aktualna sytuacja w rolnictwie,
- sprawy myśliwych,
- temat wilków.

(rpf)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA