REKLAMA

Byk wpadł do szamba – wyciągano go ciągnikiem rolniczym


Zwierzę utknęło w szambie umieszczonym pod budynkiem inwentarskim. Stało się tak po zawaleniu się stropu pod ciężarem byka. Akcja ratunkowa wymagała rozkucia otworu oraz użycia ciągnika rolniczego.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 19 listopada 2023 roku około godziny 7:00 w jednym z gospodarstw w miejscowości Odletajka (województwo lubelskie, powiat hrubieszowski, gmina Uchanie). Chwilę później informacja o byku, który wpadł do szamba, wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp strażaków zastał żywe zwierzę uwięzione w szambie. Byk znalazł się tam po tym jak zawalił się stop zbiornika na nieczystości. Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do akcji ratunkowej, która polegała na powiększeniu otworu młotem udarowym oraz wyciągnięciu byka przy pomocy ciągnika rolniczego z turem.

W trwającej ponad półtora godziny akcji poza Jednostką Ratownictwa Gaśniczego z Hrubieszowa udział wzięli również druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Teratynia.

(rpf) Źródło: KP PSP Hrubieszów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


remik 20.11.2023

nAPRAWDĘ NIEZŁA MISJĘ MIELI STRAŻACY, BIEDNY BYCZEK

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA