REKLAMA

Case IH Farmall 75 A – zwrotna maszyna, która poradzi sobie z najtrudniejszym zadaniem?

Redakcja - Technika
11.01.2023
chat-icon 0

Farmall A to seria maszyn rolniczych wypuszczona przez firmę Case IH, która jest przeznaczona dla rolników ceniących prostotę i niezawodność obsługi. Posiadają moc od 55 do 75 KM, dlatego są przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw.

fot. Case IH
REKLAMA

Farmall A to seria maszyn rolniczych wypuszczona przez firmę Case IH, która jest przeznaczona dla rolników ceniących prostotę i niezawodność obsługi. Posiadają moc od 55 do 75 KM, dlatego są przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw.

Case IH Farmall 75 A jest zbudowana w oparciu o sprawdzone rozwiązania techniczne - przekładnię powershuttle, 3 cylindrowy silnik FPT oraz wydajny wałek odbioru mocy. 

Kabina ciągnika zapewnia doskonałą widoczność. Dużym plusem są także antypoślizgowe schody, odchylana kierownica oraz amortyzowany fotel.

Dlaczego warto postawić na Case IH Farmall 75 A?

Firma Case IH jest jednym z czołowych producentów sprzętu rolniczego, który rozpowszechnił swoje produkty i rozwiązania techniczne na całym świecie. Jest znany z takich wynalazków, jak przekładnia bezstopniowa, układ omłotu o przepływie osiowym czy chociażby wał odbioru mocy.

Starając się spełnić oczekiwania rynku, producent wypuścił na rynek serię prostych, niezawodnych traktorów, zaprezentowanych w serii Farmall A.  Zrezygnowano tu z licznych rozwiązań elektronicznych lub elektrohydraulicznych, które mogłyby sprawiać dużo problemów w obsłudze lub naprawie. Dzięki temu osiągnięto prostotę obsługi, minimalne koszty serwisu oraz wysoką kulturę pracy.

Maszyny dysponują mocą od 55 do 75 KM. Są to pojazdy rolnicze, z którymi poradzi sobie nawet niedoświadczony operator. Powstały z myślą o mniejszych gospodarstwach lub dysponujących powierzchnią średniej wielkości. Maszyny charakteryzują się wysoką wydajnością, którą uzyskano przy niskich nakładach - seria Farmall A to dobry stosunek ceny w stosunku do jakości. Wszystkie ciągniki z tej serii zostały wyposażone w 4 słupkową kabinę, charakteryzują się również dużym udźwigiem tylnego podnośnika - o wartości 3 ton.

Model 75 A wyróżnia się przednim napędem z mechaniczną przekładnią oraz klimatyzowaną kabiną. W jego wyposażeniu znalazł się katalizator typu DOC, mechanizm EGR oraz inne rozwiązania technologiczne, które mają za zadanie zmniejszyć poziom emisji spalin. Dzięki temu 75 A spełnił normę Stage III B i to bez potrzeby używania płynu AdBlue.

Jakie rozwiązania zastosowano w ciągniku marki Case IH?

Ciągnik Case IH Farmall 75 A jest znany z wielu udogodnień i funkcji, które mają za zadanie zwiększyć wydajność pracy na polu i komfort użytkownika. Do najbardziej znanych rozwiązań technicznych należą:

  • przekładnia powershuttle – jest to mechanizm w formacie 12x12, który wyposażono w rewers wspomagany układem hydraulicznym. Przekładnia ułatwia manewrowanie maszyną, sprawdza się podczas pracy z udziałem ładowacza i warto go stosować podczas pokonywania trudnych zakrętów na uwrociach. W standardzie dostępna jest również przekładnia 20x20, która lepiej sprawdza się do bardziej zaawansowanych zadań - jest wyposażona w pełzające biegi,

  • 3 cylindrowy silnik - wyprodukowany pod marką FPT o pojemności 2,9 litra z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową. Dzięki tym rozwiązaniom zapewnia maksymalną moc przy relatywnie niskim zużyciu paliwa, odpowiadają one także za zwiększenie przyrostu momentu obrotowego i większą wydajność maszyny,

  • WOM o prędkości 540 obr./min lub 540 ECO – jest napędzany przez układ hydrauliczny o otwartej budowie. Opcjonalnie może być wyposażony w 3 zawory hydrauliki zewnętrznej.

Ciągnik 75 A posiada wszystkie elementy sterujące o przejrzystej konfiguracji, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad wszystkimi układami w maszynie. Rozstawienie przyrządów jest bardzo spójne, intuicyjne i można je szybko znaleźć już przy pierwszym kontakcie z tą maszyną.

Dlaczego Case IH Farmall 75 A jest tak wygodny?

Model ciągnika Farmall 75 A jest uważany za bardzo komfortową maszynę, wyposażoną w wiele udogodnień. Warto zwrócić uwagę na wnętrze kabiny – to przestronne pomieszczenie o rozmiarach 148 x 140 cm, które zostało zbudowane w oparciu o wysokiej jakości materiały syntetyczne. W tym pojeździe można zauważyć następujące rozwiązania:

  • duże rozwarcie drzwi, które odchylają się o 61 cm – to doskonała odległość jak na kabinę o budowie 4 -słupkowej,

  • amortyzowany fotel – ma prostą budowę i pneumatyczny mechanizm, który wymaga dokładnej konfiguracji. Nieodpowiednie ustawienie tego elementu może skutkować jego kolizją z ogranicznikiem. Jedyną wadą fotela jest zbyt niskie siedzisko. Za to występuje dużo miejsca dla nóg operatora. W standardzie dołożono też wygodne podłokietniki,

  • antypoślizgowe stopnie - ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z ciągnika, zwiększają poziom bezpieczeństwa operatora,

  • odchylana kierownica – po wciśnięciu pedału można z łatwością zmieniać ustawienie układu kierowniczego.

Wygodne jest także wejście od lewej strony, ale wymaga to dobrego ustawienia lusterka. Prawa strona nie jest już tak dobrze skonstruowana, ponieważ przejście blokuje dźwignia do kierowania ładowaczem czołowym. Dużym plusem jest także doskonała widoczność wewnątrz kabiny. Szyba typu Surround Vision to duża oszklona powierzchnia, zapewniająca świetną widzialność wewnątrz i na zewnątrz maszyny. Dobrym uzupełnieniem kabiny jest okno dachowe, które można zainstalować w ramach wyposażenia dodatkowego.

(rtr) Michał Ziemski

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA