REKLAMA

Ceny rzepaku w górę

Popyt na rzepak nie słabnie pomimo znacznie niższej produkcji niż w ubiegłym roku. Konsekwencją jest wzrost cen rzepaku, które w dalszym ciągu będą piąć się w górę.

fot. OkiemRolnika.pl
17 stycznia 2017 chat-icon0

REKLAMA

Podwyżki w Europie nie pozostały bez wpływu również na polski rynek. Bezśnieżna zima spowodowała, że pomimo znacznie większej powierzchni zasiewów, polscy producenci zebrali o 20% mniej rzepaku w porównaniu z rokiem 2015. 

W rezultacie w chwili obecnej zakłady płacą za ubiegłoroczny rzepak nawet 1900 zł/t, jednak producenci niechętnie go sprzedają, czekając na kolejne podwyżki.

Wielu producentów decyduje się na podpisywanie umów kontraktacyjnych na nowe nasiona, za które można dostać nawet 1700 zł/t z dowozem do zakładu tłuszczowego.

(rup) jm


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Pijany wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie i zasnął…

Redakcja 17 maja 2023 chat-icon1

Dużym brakiem wyobraźni wykazał się 40-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego, a prowadząc pojazd chwilę później wjechał w posesję ogrodzenia.

Zdarzenie miało miejsce 15 maja 2023 roku około godziny 13:00 w jednej z miejscowości w gminie Osieczna (województwo pomorskie, powiat starogardzki). Tego dnia policjanci udali się na interwencję po zgłoszeniu, a po dotarciu na miejsce potwierdzili, że na uszkodzonym ogrodzeniu stoi ciągnik rolniczy Ursus, a za jego kierownicą śpi kierowca. Okazało się, że 40-latek był pijany do tego stopnia, że zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Mężczyznę doprowadzono do komendy, gdzie mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila.

- Policjanci zatrzymali traktorzyście jego prawo jazdy. Teraz śledczy przedstawią 40-latkowi zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed s

REKLAMA

Złodzieje części do maszyn rolniczych ujęci na gorącym uczynku

Super Visor 23 maja 2023 chat-icon1

Do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieżach części do maszyn rolniczych z jednej z firm położonych nieopodal Rzeszowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, a obserwując wskazane miejsce na zapleczu firmy zauważyli dwie osoby przenoszące energicznie jakieś przedmioty.

- Po pewnym czasie w to miejsce podjechał samochód. Funkcjonariusze z odległości obserwowali całe zdarzenia. Gdy pojazd zaczął odjeżdżać, postanowili go zatrzymać. W fiacie stilo, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, ujawnili agregat prądotwórczy, 4 przekładnie kątowe oraz 4 wałki WOM – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W zatrzymanym samochodzie razem z mężczyzną przebywała jego znajoma – zatrzymano ich i przewieziono na komendę a rano następnego dnia wstępnie przesłuchano. Funkcjonariusze z wydziału dochodz

REKLAMA