REKLAMA

Ceny skupu świń w górę

Po podwyżkach cen świń w skupach jakie miały miejsce ostatnio za naszą zachodnią granicą również na polskim rynku ceny poszły w górę.

Agro Brand
21 września 2016 chat-icon0

REKLAMA

W zeszłym tygodniu Niemcy wprowadziły podwyżkę cen skupu świń o 5 euro centów/kg osiągając cenę 1,67 euro/kg. To najwyższa stawka od ponad dwóch lat. W związku z tym większość zakładów w Polsce również zdecydowała się podnieść ceny o 10-20 gr/kg, choć jak podkreślają przetwórcy, bardzo niechętnie. Dotychczasowe cenniki były zadowalające, zwłaszcza dla hodowców, więc ta podwyżka jest raczej wymuszona.

Aktualne ceny tuczników w zł/kg w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco: S 6,65-7,05, E 6,35-7,00, U 5,85-6,60, R 5,05-6,20, O 4,44-5,60, P 4,35-5,00.

(rzw) jm


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Piekło zwierząt na fermie świń – jest reakcja ministra rolnictwa

Redakcja 4 czerwca 2023 chat-icon1

Na opublikowanych nagraniach widać, że świnie są zabijane siekierą, prosięta mają przeprowadzony zabiegi kastracji, przycinanie ogonków i zębów bez znieczulenia. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które poinformowało na Twitterze, że w sprawie nagrań z fermy w woj. Łódzkim zostaną podjęte działania.

[cytat author='Robert Telus / Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi' text='- Nie tolerujemy okrucieństwa wobec zwierząt oraz patologicznych zachowań, które szkodzą wizerunkowi polskiego rolnictwa. Minister Robert Telus bezzwłocznie zlecił kontrole. Służby Inspekcji Weterynaryjnej prowadzą kontrole na miejscu' date='2023-06

REKLAMA

Ciągnik z opryskiwaczem przewrócił się przygniatając traktorzystę

Redakcja 27 maja 2023 chat-icon1

25 maja 2023 roku około godziny 20:00 na dojazdówce do drogi szybkiego ruchu S19 w miejscowości Wilkołaz Pierwszy (województwo lubelskie, powiat kraśnicki, gmina Wilkołaz) doszło do groźnego wypadku rolniczego z udziałem traktora z podczepionym opryskiwaczem. Z treści zgłoszenia wynikało, że ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę.

Pierwszy zastęp strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkołazie po dotarciu na miejsce zdarzenia zastał przewrócony na bok ciągnik rolniczy. Przygnieciony przez maszynę mężczyzna jeszcze przed przyjazdem strażaków został wydobyty spod maszyny przez przybyłe na miejsce osoby postronne, a po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia został przetransportowany do szpitala.

(rpf) Źródło: OSP Wilkołaz

REKLAMA