REKLAMA

Ceny świń: Po miesiącu stabilizacji spadki na VEZG


Cena na tzw. dużej niemieckiej giełdzie świń VEZG przed miesiącem spadła o 10 centów. Przez cztery kolejne tygodnie mieliśmy do czynienia ze stabilizacją, jednak notowanie z 20 września 2023 roku pogłębiło wcześniejszy spadek cen.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

W okresie od 20 do 27 września 2023 roku cena świń na VEZG będzie wynosić 2,25 zł za kilogram wbc. Oznacza to spadek wobec wcześniejszego notowania o 5 centów – cena ta utrzymywała się przez cztery tygodnie. Kwota ta w przeliczeniu na złote wynosi obecnie 10,46 zł za kilogram. Cena świń na VEZG w 2023 roku spadła po raz trzeci.

W Polsce na początku tygodnia zakłady oferowały kwoty w przedziale wynoszącym od 10,40 do 10,50 zł za kilogram w klasie E. A lokalnie może to być nawet więcej. Obecną sytuację na rynku świń komentuje Bartosz Czarniak z POLSUS, który spodziewa się spadków na krajowym rynku po tym jak ceny spadły u naszego zachodniego sąsiada. Czarniak ocenia, że najprawdopodobniej pod koniec obecnego, lub na początku przyszłego tygodnia ceny maksymalne będą oscylować w przedziale od 10,15 do 10,35 zł za kilogram w klasie E.

(rzw) Źródło: VEZG, POLSUS


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA