REKLAMA

Chemia mleczarska, rolnicza, spożywcza dla gospodarstw

Redakcja - Zwierzęta
12.12.2023
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
1
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

W strategicznej lokalizacji, w obrębie branży rolniczej, znajduje się zakład mleczarski, który aktywnie korzysta z profesjonalnych produktów chemicznych marki WEICON. W niniejszym artykule zaprezentujemy różne zastosowania tych specjalistycznych środków chemicznych, demonstrując ich wszechstronność w zastosowaniach zarówno w przemyśle spożywczym, jak i rolnictwie.

fot. Materiał sponsora
REKLAMA

> materiał sponsorowany

Przedsiębiorstwo z branży mleczarskiej w sektorze agrospożywczym

Zaawansowane gospodarstwo mleczne zlokalizowane w zachodniej części Niemiec to rodzinne gospodarstwo mleczarskie, które ma długą historię, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Współcześnie, gospodarstwo to hoduje 220 krów mlecznych, a pozyskane mleko jest przetwarzane bezpośrednio na miejscu. W prowadzonym przez nich sklepie rodzinnym dostępna jest nie tylko różnorodność serów, ale także szeroki asortyment jogurtów, lodów, jajek od kur z wolnego wybiegu, oraz innych lokalnych delicji.

Ręczna produkcja na gospodarstwie

Na tym gospodarstwie wszystkie produkty mleczne są tworzone ręcznie. Firma, posiadająca własną mleczarnię, stosuje tradycyjne metody produkcji regionalnych serów Münsterland. „Świeże, jeszcze ciepłe mleko prosto od krowy jest idealne do produkcji sera” - tłumaczy Heinrich Bego-Ghina, kierownik produkcji serów na gospodarstwie. Z tego powodu, mleko tuż po udojeniu trafia bezpośrednio do kadzi serowarskich. Dodatkowo, na miejscu wytwarzane są również jogurty, lody oraz sery twarogowe.

Zastosowanie produktów WEICON w technice rolniczej

Produkty firmy WEICON są skutecznie wykorzystywane w branży rolniczej, przynosząc znaczące korzyści. Niezależnie od typu maszyn rolniczych – od ciągników, przez przyczepy, aż po automatyczne podajniki i dojarki – produkty te znajdują szerokie zastosowanie w produkcji, naprawach oraz działaniach konserwacyjnych. Całość dostępna jest na https://www.pneumat.com.pl/chemia-przemyslowa-techniczna

Zastosowanie produktów WEICON na terenie gospodarstwa rolnego

W gospodarstwie rolnym z branży agro-spożywczej wykorzystywane są rozmaite produkty WEICON przeznaczone do użytku zewnętrznego. Przykładem jest pojazd rolniczy, na którym znajdują zastosowanie różnorakie produkty. Do pielęgnacji systemów oświetlenia elektronicznego używa się WEICON Contact Spray, podczas gdy do czyszczenia kabiny kierowcy stosuje się WEICON Cockpit Spray oraz WEICON Screen Cleaner. Dodatkowo, różne punkty smarowania na ładowarkach teleskopowych są konserwowane specjalistycznym smarem WEICON AL-W High-Performance Grease.

W obszarach, gdzie znajduje się duża liczba zwierząt, niezbędna jest regularna konserwacja bram stajennych i ogrodzeń pastwiskowych. W tym celu idealnie nadaje się nasz antykorozyjny WEICON Zinc Spray. W sytuacji, gdy zardzewiałe śruby w stodole utknęły i trudno je odkręcić, pomocny może okazać się nasz preparat antykorozyjny WEICON.

Stosowanie produktów WEICON w przemyśle mleczarskim

Produkty WEICON, które posiadają certyfikat National Sanitation Foundation (NSF), znajdują zastosowanie w mleczarniach, gdzie obowiązują rygorystyczne normy higieniczne. NSF to organizacja zajmująca się certyfikacją produktów pod względem ich bezpieczeństwa dla żywności, przeprowadzając testy, analizy materiałów oraz niezapowiedziane kontrole. Produkty posiadające certyfikat NSF są dopuszczone do użytku w branży spożywczej, zapewniając bezpieczeństwo i zgodność ze standardami.

W mleczarni stosowane są specjalistyczne i wyselekcjonowane produkty WEICON z certyfikatem NSF. Do czyszczenia zbiornika mleka stosowany jest WEICON Foam Cleaner. Z kolei WEICON Top-Lube-Fluid, będący wysokiej jakości smarem, znajduje zastosowanie w różnych systemach połączeń sprężonego powietrza. Natomiast do naprawy rur wlotowych wody używany jest WEICON Repair Stick Multi Purpose.

Na rynnie wyładowczej maszyny do napełniania jogurtu zastosowano WEICON PTFE-Fluid. Produkt ten poprawia poślizg napełnionych kubeczków jogurtu, co przyczynia się do sprawniejszej i bezproblemowej produkcji.

(rzw) materiał sponsorowany

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
1
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA