REKLAMA

Ciągnik o wartości pół miliona złotych odnaleziony dzięki obywatelskiej postawie

Ciągnik rolniczy marki JCB Fastrac został skradziony w zachodniej części kraju na terenie województwa lubuskiego. Do jego odnalezienia przyczyniła się obywatelska postawa i czujność jednego z okolicznych mieszkańców.

fot. KPP Lubań
8 maja 2022 chat-icon0

REKLAMA

Traktor skradziono w województwie lubuskim a odnaleziony na terenie województwa dolnośląskiego w gminie Olszyna (powiat lubański). Do odzyskania ciągnika przez prawowitego właściciela doszło dzięki czujności jednego z obywateli, który wyraźnie czuł się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzący dochodzenie szybko ustalili, że do kradzieży tego pojazdu doszło na terenie województwa lubuskiego. Dotarli też do jego właściciela i przekazali mu informację o odzyskaniu sprzętu.Na miejscu jego ujawnienia, pracowała grupa funkcjonariuszy i technikiem kryminalistyki, który wykonał szczegółowe oględziny. Ciągnik rolniczy posiadał uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za jego uruchomienie, które znajdowały się bezpośrednio pod kierownicą.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności zabezpieczono maszynę na policyjnym parkingu i teraz powróci do swojego prawowitego właściciela. Obecne działania policjantów z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież. Maszyna została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce zostanie przekazana właścicielowi – relacjonuje aspirant sztabowy Justyna Bujakiewicz-Rodzeń Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, której funkcjonariusze wyrażają wyrazy podziękowania dla czujnego mieszkańca za jego właściwą postawę. Podziękowania na stronie intrnetowej przekazał starszy sztabowy Łukasz Dudkowiak.

(rpf) / Źródło: KPP w Lubaniu


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Evita Kanon – wsparcie i odżywienie roślin w krystalicznej formie

Redakcja 23 maja 2023 chat-icon0

Jak zwiększyć skuteczność ochrony upraw?

Zwiększenie skuteczności i efektywności upraw nie zawsze jest proste szczególnie w przypadku stosowania powszechnie dostępnych preparatów, których działanie może być znacznie ograniczone z powodu nieodpowiedniego zrównoważenia składników odżywczych w preparacie a także mało zoptymalizowanego działania. Ubogi skład produktu, o małej różnorodności może warunkować nieodpowiedni wzrost rośliny, słaby rozwój systemu korzeniowego, a także zwiększoną podatność na żółknięcie i choroby. Jak więc zwiększyć skuteczność upraw? Pomoże w tym Evita Kanon - krystaliczny nawóz dolistny, który w bezpieczny sposób stymuluje roślinę do rozrostu na każdym etapie rozwoju. Preparat jest łatwy w aplikacji, wydajny i wykazuje efektywne działanie. Z powodzeniem można stosować go zarówno w małych gospodarstwach jak i w większych uprawach warzywnych i owocowych. 

REKLAMA

Ciągnik rolniczy spłonął doszczętnie podczas pracy w polu

Redakcja 15 maja 2023 chat-icon1

Pożar miał miejsce 10 maja 2023 roku w miejscowości Szyleny (województwo warmińsko-mazurskie, powiat Braniewski, gmina Braniewo), a zgłoszenie o płonącym w polu ciągniku w wpłynęło tuż po godzinie 17:00 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Niezwłocznie na miejsce pożaru zostały skierowane dwa pojazdy ratowniczo – gaśnicze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy stojący w polu, który był całkowicie objęty ogniem. Do ugaszenia pożaru wykorzystana została woda oraz piana gaśnicza. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

(rpf) pp / Źródło: PSP Braniewo

REKLAMA