REKLAMA

Ciągnik rolniczy pozostawiony na drodze bez oświetlenia, bo… skończyło się paliwo


Kompletnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się mężczyzna, któremu w prowadzonym przez niego ciągniku rolniczym skończyło się paliwo. Traktorzysta po prostu zostawił pojazd na drodze bez żadnego oświetlenia lub trójkąta ostrzegawczego pomimo, że było już po zmierzchu i poszedł po paliwo.

fot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu w powiecie ostrołęckim. O ciągniku stojącym na drodze bez oświetlenia została poinformowana Komenda Powiatowa Policji w Ostrołęce, a na miejsce skierowano policjantów z posterunku w Baranowie, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce postoju ciągnika przy pomocy sygnałów świetlnych, aby nie doszło do nieszczęścia. Okazało się, że po zmierzchu traktorzyście zabrakło na drodze paliwa. Mężczyzna pozostawił pojazd na drodze bez oświetlenia, ani oznaczenia np. przy pomocy trójkąta ostrzegawczego, bądź chociażby pozostawienia na pojeździe kamizelki odblaskowej.

Wraz z policjantami apelujemy do kierowców aby zachowywali się odpowiedzialnie, ponieważ beztroska w tym zakresie może mieć tragiczne konsekwencje. Warto w pojeździe mieć kamizelki odblaskowe, co zwiększa poziom bezpieczeństwa własnego oraz innych, okażą się bardzo przydatne między innymi właśnie w takich sytuacjach jak ten przypadek. Dzięki kamizelkom możemy uratować to co najcenniejsze, czyli ŻYCIE!

- Apelujemy, aby zdawać sobie sprawę w takich sytuacjach z konsekwencji, które mogą powstać z naszej bezmyślności. Przypominamy, że podstawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest WIDOCZNOŚĆ. W takim przypadku powinniśmy zabezpieczyć nasz pojazd, aby był właśnie widoczny! – apeluje kom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kilkanaście osób w Polsce ginie każdego roku w wyniku potrącenia które podczas np. wymieniania koła na drodze, ponieważ są dla innych kierowców prawie niewidoczne. Dlatego wraz z funkcjonariuszami policji apelujemy, aby w przypadku awarii naszego pojazdu ZAWSZE zakładać elementy odblaskowe nawet w dzień! Będziemy wtedy bardziej widoczni dla innych kierowców.

(rpf) Źródło: KMP Ostrołęka


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


olcia 22.10.2023

facet poszedł po paliwo i w d..... miał, że ktoś moze wjechać w ciągnik i dramat gotowy...

1 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA