REKLAMA

Ciągnik rolniczy wyłowiony z dna Wisły


Zgłoszenie o ciągniku, który znajduje się w Wiśle wpłynęło wieczorem, o godzinie 21:36 w dniu 28 września 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

REKLAMA

Do zdarzenia na terenie miejscowości Las Dębowy (województwo lubelskie, powiat opolski, gmina Łaziska) zadysponowano dwa zastępy JRG PSP Opole Lubelskie oraz dwa zastępy OSP KSRG z terenu gminy Łaziska, a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Lublin-4”.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zajęli się rozpoznaniem terenu oraz miejsca zdarzenia co do ilości osób poszkodowanych i zagrożonych, a także możliwości powstania zagrożenia dla środowiska. Na szczęście stwierdzono brak osób zagrożonych oraz brak wycieków.

Następnego dnia SGRWN „Lublin-4” przy współudziale ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego na podwoziu Scania z JRG PSP Puławy oraz 3 zastępów PSP i OSP (w tym 2 łodzie ratownicze) z terenu powiatu opolskiego przeprowadzili działania, które polegały na wydobyciu z dna rzeki Wisły ciągnika rolniczego marki Ursus. Dzięki temu działaniu udało się powstrzymać ewentualne zagrożenie dla środowiska.

(rpf) Źródło: KP PSP Opole Lubelskie


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA