REKLAMA

Ciągniki rolnicze: John Deere i Massey Ferguson pnie się w górę – kontynuację spadków zalicza m.in. New Holland, Zetor i Deutz-Fahr

Redakcja - Technika
07.06.2022
chat-icon 0

John Deere nadal odnotowuje spktakularne wzrosty, co przy spadkach innych marek zasługuje na uznanie

Rynek nowych ciągników rolniczych kolejny miesiąc z rzędu odnotowuje spadki, co prawda ich dynamika spada ale nadal są one dwucyfrowe. Najlepiej w tym zestawieniu prezentuje się marka New Holland, bowiem nadal jest liderem, jednak odnotowuje też największe spadki.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA
John Deere nadal odnotowuje spktakularne wzrosty, co przy spadkach innych marek zasługuje na uznanie[/caption]

Rynek nowych ciągników rolniczych kolejny miesiąc z rzędu odnotowuje spadki, co prawda ich dynamika spada ale nadal są one dwucyfrowe. Najlepiej w tym zestawieniu prezentuje się marka New Holland, bowiem nadal jest liderem, jednak odnotowuje też największe spadki.

953 szt. nowych ciągników rolniczych wszystkich marek zarejstrownych w maju 2022 roku to wynik o 214 sztuk gorszy niż w maju 2021 roku, kiedy zarejestrowanych zostało 1167 szt. nowych ciągników.

Łącznie w pierwszych pięciu miesiącach 2022 roku zarejestrowanych zostało 4670 nowych ciągnikówrolniczych i jest to wynik gorszy o 588 sztuk niż w analogicznym okresie 2021 roku. Po pięciu miesiąach roku, spadek liczby rejestracji w stosunku do roku 2021 wynosi już 11,2%.

Liderem rynku po pięciu miesiącach roku jest marka New Holland z 807 rejestracjami. To o aż 231 szt. mniej niż rok wcześniej i kolejny miesiąc z dużymi spadkiami, ale udziały marki New Holland na rynku ciągników rolniczych w okresie od stycznia do maja 2022 roku wynoszą 17,3%.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje marka John Deere z miesiąca na miesiąc pnie się w górę, inne marki odnotowują spadki a ciągniki z jelonkiem na masce zbliżają się do pierwszej pozycji zajmowanej od lat przez markę New Holland. 629 maszyn zarejestrowanych w maju daje marce John Deere drugie miejsce. To wynik o 88 sztuk lepszy niż w 2021 roku, tym samym udziały rynkowe John Deere wynoszą 13,5%, a dystans do zajmującej od lat pierwsze miejsce marki New Holland jest coraz mniejszy.

Na ostatnim miejscu podium w majowym zestawieniu ląduje marka Kubota. 476 zarejestrowanych ciągników, to o 91 szt. mniej niż przed rokiem, ale Kubota osiąga już 10,2 % udziałów w rynku.

Case IH zajmuje czwartą pozycję z ilością 390 szt. (20 szt. mniej niż w 2021 r). Udziały tej marki po pięciu miesiącach 2022 roku to 8,4 %.

Marka Deutz Fahr zajmuje piąte miejsce i notuje 359 szt. zarejestrowanych maszyn. To 161 szt., mniej niż rok wcześniej oraz kontynuacja spadków. Udziały tej marki po pięciu miesiącach roku wynoszą 7,7%.

Massey Ferguson to obok John Deere marka, która odnotowuje wzrosty oraz wyprzedza markę Zetor, a 294 ciągniki rolnicze zarejstrowane w maja (25 więcej niż przed rokiem) pozwoliły na osiągnięcie 6,3% udziałów rynkowych.

Obok marki New Holland, Zetor ze sprzedażą na poziomie 288 sztuk spada na siódmą pozycję, rejestrująż aż o 150 szt. mniej niż rok wcześniej. Udziały tej marki to 6,2 %.

Zmiany pojawiły się w sprzedaży nowych ciągników rolniczych, bowiem w kategorii mocy od 30 do 50 KM po raz pierwszy liderem została marka Lovol,ale wyprzedzając Kubotę zaledwie o 1 sztukę. W kategorii od 51 do 100 KM liderem jest New Holland, a w kat. od 101 do 140 KM liderem jest Deutz Fahr, który tylko o 1 szt. wyprzedza New Hollanda. W kat. powyżej 141 KM pierwsze miejsce zajmuje marka John Deere.

Średnia moc ciągników nowych ciągników rolniczych zarejestrowanych w pierwszych pięciu miesiącach 2022 roku była najwyższa w województwie lubuskim i wynosiła aż 165,7 KM. Średnią 161 KM notujemy w opolskim. Z kolei ciągniki o najniższej mocy (średnia – 82,4 KM) rejestrowane są najczęściej w województwie małopolskim.

Po pięciu miesiącach bieżącego roku najpopularniejszych nowym ciągnikiem w Polsce jest John Deere 6155M, którego zarejestrowano 168 szt. Na drugim miejscu znalazł się Case IH Puma 150 z ilością 95 szt. Podium zamyka John Deere z modelem 6120M, który awansuje z szóstej pozycji, zarejestrowano 81 szt. ciągników tego modelu. Czwarte miejsce zajmuje Zetor Major CL 80, którego zarejestrowano 80 szt. tych ciągników. New Holland T4.75S zajął szóstą pozycję z 68 sztukami zarejestrownych ciągników.

(rtr) pp / Źródło: PIGMiUR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA