REKLAMA

Ciągniki w morzu i wielkie emocje na Zlocie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach

Koordynator imprezy, a zarazem miejscowy sołtys w osobie Marka Popławskiego informował już w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia zlotu o 96 uczestnikach, w tym 3 na ciągnikach współczesnych. Uwzględniając serwis techniczny uczestników do udziału w zlocie zgłoszono łącznie 171 osób.

fot. OkiemRolnika.pl
Redakcja - Technika 17.06.2017 chat-icon0

REKLAMA

Zlot odbywa się w dniach 16-18 czerwca w nadmorskich Łazach, które w ten długi czerwcowy weekend zamieniają się w prawdziwą świątynię miłośników starych ciągników i maszyn rolniczych.

Organizatorem IV Nadmorskiego Zlotu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych jest Stowarzyszenie Kocham Polski Bałtyk.

Wielkim wyzwaniem logistycznym dla uczestników zlotu jest dotarcie na miejsce, ponieważ wielu z nich dociera na miejsce na własnych kołach. W tym roku jako pierwszy na zlot, bo już w sobotę 10 czerwca, wyjechał Ursusem c328 traktorzysta z Pleszewa. W Niedzielę Zetorem 25 wyruszył Martin Havelka z Czech i już dwa dni później zameldował się w okolicach Leszna.

Kolejne maszyny tj. Lanz Bulldog z 1937 roku, Ursus c451 wyruszyły z Bielska Białej 13 czerwca, tego samego dnia startował również Zetor 50 Super z okolic Obornik Śląskich. Ostatnia grupa ciągników wyruszyła w Środę oraz w Czwartek.

Ciągniki i maszyny robią ogromne wrażenie, są w świetnej kondycji, co udowadniają codziennymi przejazdami przez Łazy oraz rajdem przez plażę. Odważniejsi jadą po nabrzeżu brodząc w wodzie co wygląda bardzo spektakularnie, co cieszy licznie zgromadzoną na plaży widownię.

Wśród uczestników zlotu można spotkać obcokrajowców m.in. z Czech i Szwecji. W następnych relacjach pokażemy bliżej najciekawsze naszym zdaniem ciągniki i maszyny, które spotkaliśmy na Czwartym Nadnmorskim Zlocie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach.

Dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które obrazują to, jak wspaniała jest technika rolnicza, nie tylko ta najnowsza. Taki zlot ciągników rolniczych to również okazja do zapoznania się historią rolnictwa, nie tylko maszynami, ale również innymi pojazdami i urządzeniami służącymi jeszcze niedawno do pracy a dziś są obiektem westchnień i wspomnień. 

(rtr) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA