REKLAMA

Ciągniki w morzu i wielkie emocje na Zlocie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach

Koordynator imprezy, a zarazem miejscowy sołtys w osobie Marka Popławskiego informował już w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia zlotu o 96 uczestnikach, w tym 3 na ciągnikach współczesnych. Uwzględniając serwis techniczny uczestników do udziału w zlocie zgłoszono łącznie 171 osób.

fot. OkiemRolnika.pl
17 czerwca 2017 chat-icon0

REKLAMA

Zlot odbywa się w dniach 16-18 czerwca w nadmorskich Łazach, które w ten długi czerwcowy weekend zamieniają się w prawdziwą świątynię miłośników starych ciągników i maszyn rolniczych.

Organizatorem IV Nadmorskiego Zlotu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych jest Stowarzyszenie Kocham Polski Bałtyk.

Wielkim wyzwaniem logistycznym dla uczestników zlotu jest dotarcie na miejsce, ponieważ wielu z nich dociera na miejsce na własnych kołach. W tym roku jako pierwszy na zlot, bo już w sobotę 10 czerwca, wyjechał Ursusem c328 traktorzysta z Pleszewa. W Niedzielę Zetorem 25 wyruszył Martin Havelka z Czech i już dwa dni później zameldował się w okolicach Leszna.

Kolejne maszyny tj. Lanz Bulldog z 1937 roku, Ursus c451 wyruszyły z Bielska Białej 13 czerwca, tego samego dnia startował również Zetor 50 Super z okolic Obornik Śląskich. Ostatnia grupa ciągników wyruszyła w Środę oraz w Czwartek.

Ciągniki i maszyny robią ogromne wrażenie, są w świetnej kondycji, co udowadniają codziennymi przejazdami przez Łazy oraz rajdem przez plażę. Odważniejsi jadą po nabrzeżu brodząc w wodzie co wygląda bardzo spektakularnie, co cieszy licznie zgromadzoną na plaży widownię.

Wśród uczestników zlotu można spotkać obcokrajowców m.in. z Czech i Szwecji. W następnych relacjach pokażemy bliżej najciekawsze naszym zdaniem ciągniki i maszyny, które spotkaliśmy na Czwartym Nadnmorskim Zlocie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach.

Dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które obrazują to, jak wspaniała jest technika rolnicza, nie tylko ta najnowsza. Taki zlot ciągników rolniczych to również okazja do zapoznania się historią rolnictwa, nie tylko maszynami, ale również innymi pojazdami i urządzeniami służącymi jeszcze niedawno do pracy a dziś są obiektem westchnień i wspomnień. 

(rtr) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Zmiany w harmonogramie naborów PROW 2014-2020

Redakcja 26 maja 2023 chat-icon1

Najbliższe terminy dotyczą między innymi następujących instrumentów wsparcia:

5 czerwca – 5 lipca 2023 r.: odbędzie się ostatni nabór wniosków o wsparcie w ramach Modernizacji gospodarstw rolnych, obszaru D – racjonalizacja technologii produkcji, wprowadzenie innowacji, zmiana profilu produkcji, zwiększenie skali produkcji, poprawa jakości produkcji lub zwiększenie wartości dodanej produktu. Wsparcie dotyczy operacji, które będą przyczyniały się do poprawy konkurencyjności i zwiększenia rentowności gospodarstwa rolnego, w tym w wyniku jego restrukturyzacji.

Wrzesień/październik 2023 r.: odbędzie się nabór wniosków o wsparcie na Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Wsparcie dotyczy operacji, które ułatwią gospodarstwom rolnym dostosowanie się do wymogów określonych w programie działań dotyczących przechowywania nawozów n

REKLAMA

Obstawianie tenisa. 6 porad dla początkujących typerów

Redakcja 24 maja 2023 chat-icon0

Wybór legalnego bukmachera

Wpisując w wyszukiwarkę tenis obstawianie natrafimy na wiele firm bukmacherskich. O ile ich adresy stron będą kończyć się na .pl, to można z dużą dozą pewności stwierdzić, że są to legalnie działające firmy. Trzeba natomiast uważać na podmioty zagraniczne, często znane marki, które reklamują się podczas różnego rodzaju wydarzeń sportowych. Nie zawsze ich działalność jest legalna w Polsce, dlatego trzeba sprawdzić, czy figurują one na liście Ministerstwa Finansów, czyli wykazie bukmacherów działających zgodnie z prawem. Aby bowiem móc prowadzić taką działalność, trzeba spełnić szereg wymogów.

Sprawdzenie ofert na obstawianie tenisa

Większość działających w Polsce buków ma ofertę na zakłady w tenisa ziemnego.

REKLAMA