REKLAMA

Co odpowiada za właściwy kolor owoców? Jak wzmocnić ich barwę, wygląd i smak?

Redakcja - Uprawa
05.07.2022
chat-icon 0

Owoce zawdzięczają kolor związkom zawartym w ich miąższu i skórce

Podczas wyboru odpowiednich warzyw i owoców konsumenci największą uwagę skupiają na ich wyglądzie. Kojarzą je bowiem z odpowiednią jakością i dobrym smakiem. To kolor i kształt odpowiada za pozytywne opinie na ich temat. Dlatego też warto zadbać o to, aby pozyskane plony cechowały się jak najlepszym wyglądem. Czy można wpłynąć na wygląd i barwę owoców? / materiał partnera

fot. materiały partnera
REKLAMA
Owoce zawdzięczają kolor związkom zawartym w ich miąższu i skórce[/caption]

Podczas wyboru odpowiednich warzyw i owoców konsumenci największą uwagę skupiają na ich wyglądzie. Kojarzą je bowiem z odpowiednią jakością i dobrym smakiem. To kolor i kształt odpowiada za pozytywne opinie na ich temat. Dlatego też warto zadbać o to, aby pozyskane plony cechowały się jak najlepszym wyglądem. Czy można wpłynąć na wygląd i barwę owoców?

/ materiał partnera

Co odpowiada za właściwe wybarwienie owoców?

Za prawidłowy kolor owoców odpowiedzialne są związki takie jak:

To właśnie one oprócz wpływania na barwę odpowiadają za wiele różnych funkcji. Dlatego też im więcej jest ich w danym owocu, tym jego wygląd kolor i jakość jest zdecydowanie wyższa. Ich stężenie, zależne jest od różnych czynników, na które nie zawsze można mieć wpływ. Niemniej jednak istotna jest właściwa pielęgnacja, a także odpowiedni program nawożenia.Znajdziemy wiele istotnych czynników, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na kolor i wybarwienie owoców. Zaliczyć do nich możemy:

  • Światło, a dokładniej poziom nasłonecznienia. To właśnie dzięki niemu owoce i warzywa rozwijają się oraz nabierają koloru. O ile warunki pogodowe są odpowiednie, to nie musimy martwić się o odpowiednią barwę plonów. Jednak w przypadku upraw wysokich lub krzaczkowatych możliwe jest zapewnienie nieodpowiedniej dozy światła w niższych partiach roślin.

  • Odpowiednia temperatura pozwala zachować rośliny w dobrej kondycji, ale nie tylko. Wpływa ona również na pogłębianie rumianego koloru szczególnie w ciepłe dni.

  • Właściwy poziom wody i składników odżywczych ma kluczowe znaczenie dla wyglądu i jakości plonów. Dopasowanie go do potrzeb roślin pomoże im lepiej się rozwijać. Szczególnie istotne jest to w przypadku potasu i fosforu, które odpowiadają za wybarwianie oraz smak owoców. Warto więc zadbać o ich odpowiedni poziom poprzez nawożenie roślin.

apples 379870 1920

Jak wzmocnić wybarwienie oraz jakość owoców?

Aby móc wpłynąć na wygląd owoców, najlepiej zdecydować się na zastosowanie odpowiednich produktów. Szczególnie polecane są tutaj nawozy dolistne, takie jak Elvita Color Brix. Jest to produkt wpływający zarówno na kolor jak również wygląd owoców. Dzięki niemu pozyskane plony cechują się o wiele lepszą jakością oraz świetnym smakiem. To wpływa pozytywnie na tendencje odbiorców. Może on być zastosowany w przypadku różnych upraw sadowniczych w przypadku jabłoni, gruszy, czereśni itd., oraz upraw jagodowych - truskawek, borówek, poziomek i wielu innych. Cechuje się on skutecznym działaniem niezależnie od zastosowanych upraw.

pomidory na krzaku

Na co warto zwrócić uwagę podczas zbiorów?

Kwestia kluczową dla opłacalności produkcji warzywniczych jest ilość plonów oraz osiągnięta przez nie jakość. To wymagania konsumentów mają wpływ na zwiększenie zainteresowania nawozami o różnym charakterze. Jednak stosując odpowiednie preparaty, należy wziąć pod uwagę ich bezpieczeństwo oraz skuteczność. Tutaj szczególnie rekomendowany jest produkt Elvita Color Brix, zawierający odpowiednią dawkę potasu, fosforu, boru, molibdenu i manganu, które mają kluczowy wpływ na rozwój roślin, dodatkowo nie przyspieszający ich starzenia. Dzięki jego działaniu możliwe jest wpłynięcie na jakość uzyskanych owoców i warzyw, co jednoznacznie przekłada się na większy zysk. Wybierając sprawdzone pozycje, masz pewność osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Te i inne produkty producenta znajdziesz na stronie frusto.pl

papryka big

Preparaty wpływające na barwę oraz wygląd owoców

Oceniając uzyskane plony, weźmy pod uwagę nie tylko ich ilość, ale także smak, kolor oraz zdrowy wygląd. Wszystkie te cechy mają bowiem duże znaczenie dla końcowego odbiorcy. W przypadku uzyskania nieodpowiednich parametrów warto poważnie rozważyć odpowiedni sposób nawożenia. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się nawozy dolistne, które mogą być aplikowane do roślin w dowolnej formie. Najlepsze rezultaty zapewni stosowanie odpowiednich pozycji, takich jak Elvita Color Brix. To kompleksowe działanie pozwalające uzyskać właściwy wygląd, smak oraz kolor owoców. Warto więc przetestować je w swoich uprawach.

(rup) materiał partnera

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA