REKLAMA

Co to jest PUE ARiMR?

Super Visor
22.04.2024
chat-icon 0

Instytucją, w ramach której rolnicy mogą otrzymać różnego rodzaju wsparcie finansowe, jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Logowanie do elektronicznego systemu PUE jest nieskomplikowane, a umożliwia szybkie składanie wniosków i przyspiesza ich obsługę.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Platforma Usług Elektronicznych ARiMR jest ponadto rzetelnym źródłem informacji i została zaprojektowana tak, aby posługiwanie się nią nie sprawiało żadnych problemów. Jak zalogować się do PUE ARiMR i jakie znajdziemy tam możliwości?

PUE ARiMR – kto może się zalogować?

Każda osoba, która posiada numer w Ewidencji Producentów, może skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Aby się do niej zalogować po raz pierwszy, należy skorzystać z profilu zaufanego. Jeśli go nie posiadamy, zdecydowanie warto go założyć, jako że umożliwia on uzyskanie dostępu do wielu platform administracyjnych, ułatwiając załatwianie spraw urzędowych. Warto jednak wiedzieć, że konto w systemie można utworzyć również poprzez kontakt z Biurem Powiatowym ARiMR.

Po zalogowaniu użytkownik może zobaczyć swoje dane – zarówno osobowe, jak i firmowe – informacje finansowe, a także historię złożonych przez siebie wniosków. Korzystanie z PUE ARiMR pozwala również na sprawdzenie ich obecnego statusu, a także na składanie kolejnych wniosków. Warto wiedzieć, że wiele z nich może zostać złożonych wyłącznie za pośrednictwem tego systemu.

ARiMR, logowanie, e-wniosek – jak go złożyć?

Jeśli chcemy skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, należy udać się na stronę internetową epue.arimr.gov.pl i zalogować się do aplikacji eWniosekPlus. Od końca stycznia 2024 nastąpiły w tym zakresie pewne zmiany – aby uzyskać do niej dostęp po raz pierwszy lub zresetować hasło, należy podać ostatnią kwotę otrzymaną od Agencji w 2023 roku. Jeżeli jeszcze nie otrzymaliśmy żadnej dopłaty, we wskazane miejsce wpisujemy wartość 0 złotych. Dalej platforma w intuicyjny sposób przeprowadzi nas przez proces składania wniosku.

ARiMR, logowanie, dopłaty – jak je sprawdzić?

W przypadku, gdy chcemy sprawdzić, kiedy i jakie dopłaty otrzymaliśmy od ARiMR, należy skorzystać z zakładki “Finanse” znajdującej się po lewej stronie. Znajdziemy w niej także informacje na temat tego, z jakiego tytułu została przyznana dana kwota, a także, na jaki rachunek została przesłana.

Pamiętajmy przy tym, że konto w ePUE ARiMR jest przypisane do konkretnej osoby, a nie do gospodarstwa – jeżeli jego właściciel się zmienił, powinien on posługiwać się kontem założonym na własne nazwisko.

O jakie dopłaty możemy wnioskować przez PUE ARiMR?

Od 15 marca 2024 roku w PUE ARiMR można złożyć wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich. Przysługują one rolnikom, którzy są aktywni zawodowo i prowadzą działalność rolniczą. Aby otrzymać tego rodzaju wsparcie finansowe, trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki. Dotyczą one powierzchni posiadanej ziemi bądź zwierząt. Łączna kwota dopłat, które można otrzymać w ramach płatności bezpośrednich, oscyluje wokół 200 euro.

Oprócz tego ARiMR PUE umożliwia złożenie wniosku dotyczącego na przykład przejściowego wsparcia lokalnego oraz ekoschematów.

ARiMR PUE – co warto jeszcze wiedzieć?

Co ważne, jeśli potrzebujemy pomocy przy składaniu wniosków przez ARiMR PUE, na przykład z powodu braku posiadania czy nieumiejętności obsługi komputera, możemy ją otrzymać u pracowników Agencji. Bezpłatnej pomocy udzieli nam również Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a wszelkie wątpliwości możemy skonsultować na infolinii ARiMR.

(rpf)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA