REKLAMA

Co z ubojem zwierząt na własne potrzeby

Redakcja - Zwierzęta
16.09.2016
chat-icon 0

Wniosek NIK do MRiRW - ubój na własny użytek wyłączniew zakładach pod nadzorem Inspekcji.

Agro Brand
REKLAMA

Wniosek NIK do MRiRW - ubój na własny użytek wyłącznie w zakładach pod nadzorem Inspekcji.

Najwyższa Izba Kontroli w Informacji o wynikach kontroli „Działania organów administracji rządowej na rzecz bezpieczeństwa żywności”, opublikowanej na stronie internetowej NIK w dniu 12 lipca 2016 roku, we wnioskach pokontrolnych wniosła do MRiRW o podjęcie działań mających na celu wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących produktów pochodzenia zwierzęcego. Zgodnie z sugerowanymi zmianami rolnicy mieliby obowiązek dokonywania uboju zwierząt gospodarskich na użytek własny, wyłącznie w zakładach pozostających pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.

W odpowiedzi skierowanej do NIK, MRiRW przekazało swoją opinię o zasadności pozostawienia rolnikom możliwości dalszego pozyskiwania mięsa w gospodarstwie, przeznaczonego na użytek własny.

Nie mniej jednak, MRiRW mając na uwadze powyższe zwraca się do szerokiego grona podmiotów, działających w branży rolniczej o przekazywanie ewentualnych propozycji rozwiązań wraz ze szczegółowym uzasadnieniem, które mogłyby się przyczynić do wzmocnienia nadzoru nad pozyskiwaniem mięsa w gospodarstwie na użytek własny. Prosi również o zgłaszanie informacji dotyczących trudności w realizacji obecnie obowiązujących zasad dotyczących pozyskiwania mięsa w gospodarstwie z przeznaczeniem na własne potrzeby.

źródło: WIR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA