REKLAMA

Czech Martin Havelka i jego Zetor 25 na zlocie ciągników w Łazach

Martin Havelka przybył swoim Zetorem 25 na IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach.

fot. OkiemRolnika.pl
Redakcja - Technika 18.06.2017 chat-icon0

REKLAMA

Wyruszył nad polskie morze jako jeden z pierwszych uczestików zlotu, który w tym roku odbywa się po raz czwarty, a dotarcie do celu podróży zajęło mu pięć dni, bowiem przyjechał na miejsce swoim Zetorem na własnych kołach.

{gallery}MAREK_HAVELKA_ZETOR_LAZY{/gallery}

Dużo pracy czekało maszynę również na miejscu. To między innymi codzienne przejazdy podczas 3 dni, które trwał IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach, co wzbudzało nie lada sensację w tej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, którą podczas długiego weekendu nawiedziły tłumy wczasowiczów.

Najbardziej spektakularny jednak był każdorazowo przejazd plażą, Martin pokusił się o jazdę w morzu, co wzbudzało największe emocje zarówno wśród samych uczestników zlotu, jak i u tłumnie zgromadzonej na plaży widowni.

Zetor 25 to pierwszy model ciągnik czeskiego producenta (wówczas czechosłowackiego). Plany jego budowy powstały już w listopadzie 1945 roku a produkcja trwała w latach 1946-1949. Stał się głównym czechosłowackim ciagnikiem, był też eksportowany do Skandynawii, Niemiec, Danii i Holandii. Był też eksportowany do Polski. Jego bezpośrednik następcą był Zetor 25K, czyli popularny „bocian”.

(rtr) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA