REKLAMA

Czesław Siekierski ministrem rolnictwa w rządzie Donalda Tuska

Redakcja
13.12.2023
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 2

Nowy rząd z Donaldem Tuskiem jako premierem został zaprzysiężony 13 grudnia 2023 przez prezydenta Andrzeja Dudę.

fot. MRiRW
REKLAMA

Wśród nominowanych dziś ministrów był między innymi nowy szef resortu rolnictwa Czesław Siekierski, który po przybyciu do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas spotkania z dziennikarzami, porównał obecne wyzwania do tych, które były przed naszym wejściem do Unii Europejskiej.

Czesław Siekierski piastował urząd wiceministra w resorcie rolnictwa tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej - w latach od 2001 do 2003. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Był również posłem we wcześniejszych kadencjach sejmu (III, IV i IX kadencji) oraz eurodeputowanym od V do VIII kadencji.

Pierwsze słowa ministra ukierunkowane na Ukrainę

W ocenie nowego ministra rolnictwa jednym z największych wyzwań jest obecność Ukrainy w Unii Europejskiej pod względem rynkowym i ekonomicznym, co sprawia, że obecna sytuacja jest jednak znacznie trudniejsza.

– Całkowite i szybkie otwarcie rynku dla Ukrainy byłoby zabójcze dla wielu gospodarstw w Polsce, gdyż polskie rolnictwo wobec skali i możliwości produkcji rolnej w Ukrainie nie jest przygotowane, aby wytrzymać taką konkurencję – powiedział Siekierski, który zwrócił również uwagę na fakt, że Ukraina nie wypełnia jeszcze standardów produkcji rolnej obowiązujących w Unii Europejskiej. Minister dodał, że dla świata nieustannie potrzebującego dużej ilości żywności, jest wielkość i skala ukraińskiej produkcji.

Z zapowiedzi ministra zaprezentowanych podczas spotkania z dziennikarzami wynika również, że w najbliższy weekend mają trwać intensywne prace nad budżetem. Czesław Siekierski poinformował również, że do premiera Donalda Tuska złożył cztery wnioski o powołanie wiceministrów w resorcie rolnictwa.

(rpf) Źródło: MRiRW

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 2

REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


monia 12.01.2024

jak na razie to nie mial gdzie sie popiosac,w zasadzie to obiecanie rolnikom na granicy kasy i to tyle ale zobaczymy za jakis czas podsumowanie roku czy chociaz z pol roku

0 0
romek 13.12.2023

ciekawe kogo powoła na wiceministrów - czy stara kadra się uchowa czy to będą nowi ludzie

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA