REKLAMA

Czołowe zderzenie ciągnika rolniczego z quadem kierowanym przez 14-latkę przewożącą 2-latka…

Pisząc o tym wypadku podejmujemy temat bezpieczeństwa na drodze, bo to ciągnik rolniczy wymusił pierwszeństwo na quadzie, który w efekcie uderzył w traktor. Nie sposób jednak pominąć jakże bulwersujące fakty, że quadem kierowała 14-latka bez uprawnień z 2-letnim (!!!) bratem jako pasażerem, w dodatku oboje byli bez kasków ochronnych.

Redakcja 07.07.2023 chat-icon19
16 10

REKLAMA

Jak w każdym takim przypadku nie można wrzucać wszystkich do „jednego worka”, jednak widok dzieci na quadach to otaczająca nas codzienność. Tak jak często pojawiające się informacje o tragicznych skutkach wypadków z udziałem quadów. Apelujemy o rozsądek przede wszystkim do rodziców dopuszczających do niebezpiecznych sytuacji nie zważając na wiek dzieci siadających za kierownica quadów oraz do samych dzieci, aby zachowali zdrowy rozsadek i zawsze korzystając z tych pojazdów, używali kasków ochronnych.

Wróćmy jednak do samego wypadku, który miał miejsce 6 lipca 2023 roku tuż po godzinie 17:00 w gminie Iława (województwo warmińsko-mazurskie, powiat iławski). 57-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami włączał się do ruchu, wyjeżdżając z pola, doprowadził do zderzenia czołowego z quadem. Kierowała nim 14-latka, wiozła pasażera – swojego 2-letniego brata. Dzieci odniosły poważne obrażenia, przetransportowano je do szpitala.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci w trakcie czynności stwierdzili, że kierująca jak i pasażer quada nie mieli założonych kasków ochronnych. W dodatku 14-latka nie posiadała uprawnień  do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Nie żyje 12-latek, który wybrał się na przejażdżkę quadem

Niestety w innym wypadku na quadzie, który miał miejsce 6 lipca 2023 roku w miejscowości Pyzówka (województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Nowy Targ) sprawy przyjęły obrót najgorszy z możliwych.

Feralnego dnia około godziny 13.00 12-letni chłopiec pojechał quadem na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Rodzina rozpoczęła poszukiwania gdy chłopiec nie wrócił po kilku godzinach. Niestety około kilometr od domu ciało chłopca leżące obok quada na poboczu.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że najprawdopodobniej nastolatek podczas pokonywania wzniesienia stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Przewracający się pojazd uderzył chłopca, który nie miał na głowie kasku. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora bada policja.

(rpf) Źródło: KPP Iława

16 10

REKLAMA

Polecane

Komentarze (19)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


marek 10.07.2023

przy pracy w rolnictwie trzeba miec oczy dookoła głowy dosłownie , a ten wypadek pokazuje, ze nawet przed głową...

0 0
Małe dzieciaki do poprawczaka za jazdę gaudem 09.07.2023

Wstyd I hanbaa takie dzieci puszczać a stary pewnie zalany spi

1 0
Kierowca 09.07.2023

Traktorami jak jadą zajmuje całe jezdnie i nie chcą zjechać tak właśnie jeżdzą rolnicy ,a to że jechała 14 quadem to inna sprawa,w żniwa kombajnami z hederami,brudzą asfalt i nie chcą sprzątać

4 24
Odpowiedzi (6)
Rolnik

@Kierowca pamiętaj że wszyscy żyjemy dzięki plonom rolnika. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, nie każdy rolnik brudzi, zajeżdża drogę.

1 0
Pito

@Kierowca a ty jako odpad społeczny brudzisz powietrze

1 0
Rl

@Kierowca Gdyby nie rolnicy to nie miał byś co żreć

1 0
Rysio

@Kierowca jazda z hederem nie jest dozwolona. Powinien być zdemontowany na czas transportu po drogach publicznych

1 0
Rysio

@Kierowca jazda z hederem nie jest dozwolona. Powinien być zdemontowany na czas transportu po drogach publicznych

1 0
Kt

@Kierowca jak ci się niepodoba to do miasta w........ać.

0 0
gringo 09.07.2023

Dobry kask wysoki but oraz rękawice bez tego nie ma co wsiadać na quada czy motocykl

9 0
Ginez 09.07.2023

Kask i dobre wysokie obuwie to podstawa na quada czy motocykl

5 0
Miki 09.07.2023

Trzeba uważać, uważać i uważać na wszystko. Przestroga dla innych.

4 1
Gosć 08.07.2023

Wymusił na quadzie pierwszenstwo ? Żeby nie wylądować przyczepa w rowie to trzeba zjechać na drugą krawędź jezdni ,a jak zza zakrętu wylecieli to ratunku nie było

24 1
Odpowiedzi (2)
Alkoholik

@Gosć zgadzam się z tobą tej 14 letniej dziewczynki z dzieckiem wogóle nie powinno tam być gdzie rodzice???

9 0
Rysio

@Alkoholik nie ważne czy powinna być czy nie. Jeżeli wymusił to jego wina. Odpowie za wymuszenie a rodzice za udostępnienie dzieciom quada

1 0
Witold 08.07.2023

O czym wy piszecie,ciągnik jadąc z dwoma przyczepami musi mieć więcej miejsca tak samo Scania z naczepą a bo to raz miałem przypadek że ciężarówka wjechała na mój pas ruchu.Nie jadę bo mam pierwszeństwo choćbym miał zginąć to mam pierwszeństwo.Trzebq też być i wyrozumiałym i patrzeć co się dzieje.Teaktor to nie F1 nie wkręci się do ruchu w sekundę.Także miejcie ludzie rozum

37 2
Odpowiedzi (1)
Arek

@Witold patrząc po stanie ze zdjęcia to ciągnik musiał już być na drodze od co najmniej kilukanstu sekund więc trudno mówić o wymuszeniu pierwszeństwa przez kierującego ciągnik, nie widać drogi w drugą stronę ale niektórzy zasuwają na takich sprzętach licząc na to że za zakrętem/ wzniesieniem będzie pusta droga jak parę minut temu

2 0
Andrzej 08.07.2023

Ona będzie się tłumaczyła czy rodzice? Gdzie są rodzice???

22 0
Odpowiedzi (1)
Witold

@Andrzej właśnie!!!!

5 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA