REKLAMA

DFR zastosowany w kombajnie CR marki New Holland zdobywa nagrodę SIMA 2019

Redakcja - Technika
19.12.2018
chat-icon 0

Rewers dynamicznej rolki podającej (DFR) zastosowany w kombajnie CR marki New Holland zdobywa nagrodę SIMA 2019 w kategorii innowacji.Nowy rewers DFR umożliwia operatorowi usuwanie zatorów dynamicznej rolki podającej z kabiny, dzięki czemu skraca czas przestojów, poprawia wydajność i bezpieczeństwo.

REKLAMA

Rewers dynamicznej rolki podającej (DFR) zastosowany w kombajnie CR marki New Holland zdobywa nagrodę SIMA 2019 w kategorii innowacji. Nowy rewers DFR umożliwia operatorowi usuwanie zatorów dynamicznej rolki podającej z kabiny, dzięki czemu skraca czas przestojów, poprawia wydajność i bezpieczeństwo.

Międzynarodowe jury składające się z ekspertów rolniczych i przyznające nagrody za innowacje SIMA 2019 wyróżniło brązowym medalem rewers dynamicznej rolki podającej (DFR) zastosowany w kombajnach CR marki New Holland.

Ten innowacyjny element umożliwia operatorowi usuwanie zatorów dynamicznej rolki podającej z kabiny, co pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i maksymalnie wykorzystać ogromny potencjał największego kombajnu na świecie. Ta nowa cecha stanowi uzupełnienie już stosowanego rewersu zespołu żniwnego i podajnika oraz systemu zabezpieczającego przed przeciążeniem sit i zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed przeciążeniem masą żniwną.

Lars Skjoldager Sørensen, dyrektor Działu Maszyn Żniwnych, stwierdził: - Jesteśmy zachwyceni wyróżnieniem tej innowacyjnej cechy kombajnu, która została stworzona z myślą o wydłużeniu czasu pracy maszyny, co stanowi jeden z najważniejszych elementów pracy kombajnu. Zator może powstać w dowolnym momencie, a użytkownicy nie chcą wysiadać z kabiny, aby go usunąć, tracąc przy tym cenny czas. Rewers rolki DFR pozwala szybko usunąć zator bez opuszczania fotela.

Zaletą rewersu rolki DFR dla klienta jest nie tylko wygoda przy usuwaniu zatorów z kabiny, lecz co najważniejsze znaczne skrócenie czasu potrzebnego na usunięcie zatoru z 2 godzin do 10 minut. Koszt prowadzenia żniw za pomocą wysokowydajnego kombajnu takiego jak np. CR9.90 wraz z ciągnikiem i przyczepą na zboże sięga 600 - 800 € na godzinę.

Ponadto przy szybkości prowadzenia żniw 5-6 ha na godzinę i zbiorze 8-10 ton z hektara długi przestój powoduje zmniejszenie ilości zebranego ziarna o 50 ton. Nowe rozwiązanie przynosi klientom wymierne korzyści w zakresie wydajności i zyskowności.

Rewers dynamicznej rolki podającej składa się z hydraulicznego siłownika, mechanizmu zapadkowego i koła zębatego umieszczonego na wale rolki DFR. Pozwala on odblokować rolkę DFR poprzez kołysanie bębnem. Przy wystąpieniu zatoru i spadku prędkości roboczej bębna poniżej 100 obr/min następuje automatyczne wyłączenie systemu omłotu i podawania masy żniwnej w kombajnie. Operator musi tylko zatrzymać kombajn i włączyć funkcję cofania na monitorze IntelliView.

Podajnik cofa się, aby usunąć masę żniwną na całej swej długości; hydrauliczny siłownik i mechanizm zapadkowy cofają bęben DFR. Po usunięciu zatoru i braku oporów w obwodzie hydraulicznym proces cofania zostaje zakończony. Podajnik cofa się ponownie, aby usunąć materiał na całej długości łańcucha podajnika. Po zakończeniu tej czynności operator może ponownie włączyć rotory i podajnik i powrócić do żniw. Cała czynność usunięcia zatoru zajmie tylko około 10 minut.

(rtr) jp / New Holland 

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA