Do 15 milionów na przetwórstwo z PROW
„Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” - można już składać wnioski na tzw. duże przetwórstwo.
„Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” - można już składać wnioski na tzw. duże przetwórstwo.
Od 31 października zakłady przetwórcze mają możliwość składania wniosków o „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Jest to tzw. duży nabór. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 29 listopada 2021 r.
Niemal 70 mln złotych pomocy na kontach pszczelarzy
Nabór wniosków kierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność w dwóch sektorach.
Pierwszy z nich dotyczy wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie, czyli bez GMO. W tym przypadku o pomoc mogą ubiegać się mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Drugi sektor, pierwszy raz wprowadzony w tym naborze, obejmuje podmioty, które prowadzą działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół. Tutaj o wsparcie mogą składać wnioski mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.
KPO: rolnictwo 4.0 – Więcej środków przeznaczonych na nabór wniosków
Wysokość pomocy, jaką można otrzymać, zależy od rodzaju podmiotu ubiegającego się o dofinasowanie. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych maksymalne wsparcie wynosi 10 mln zł. Natomiast gdy o wsparcie ubiega się przedsiębiorstwo, które na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit wynosi 15 mln zł.
Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Zaliczają się do nich m.in. wydatki na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności. Wsparcie można otrzymać także na zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania produktów rolnych, magazynowania ich czy przygotowania do przetwarzania. W takim przypadku dofinansowane mogą być także koszty leasingu zakończonego przeniesieniem prawa własności.
Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji operacji. Dokumenty można składać osobiście, rejestrowaną przesyłką pocztową nadana w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.
O kolejności przysługiwania pomocy decydować będzie suma uzyskanych punktów.
Do 23 lutego nabór na inwestycje OZE i poprawę efektywności energetycznej
(rpf) Paweł Pąk / Źródło: ARiMR
Dofinansowanie na wymianę dachów z azbestu – wnioski do 12 stycznia
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.