Do 25 października można wycofać wniosek „Zgłoś szkodę rolniczą”
Do 25 października br. każdy rolnik chcący zmienić wniosek o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę, może to zrobić klikając „wycofaj wniosek” lub „anuluj podpis”.
Do 25 października br. każdy rolnik chcący zmienić wniosek o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę, może to zrobić klikając „wycofaj wniosek” lub „anuluj podpis”.
Ponad 930 mln zł na kontach rolników w ramach odszkodowań za straty w uprawach
Susza rolnicza 2023: Więcej czasu na złożenie wniosku o pomoc
Wprowadzona dodatkowa czasowa funkcjonalność umożliwia wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu Profilem Zaufanym złożonego na wysłanym w aplikacji wniosku, o ile wniosek ten nie został przetworzony, to znaczy nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń.
Co dalej? Wycofanie wniosku umożliwi usunięcie z konta właściciela Profilu Zaufanego danych gospodarstwa w celu umożliwienia ponownego zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do poprawnie zalogowanego Profilem Zaufanym właściciela gospodarstwa rolnego w celu wypełnienia wniosku o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę.
Ważne terminy
Do 25 października – możliwość wycofania wniosku lub anulowania podpisu.
26 października br. – wojewodowie rozpoczną proces zatwierdzania protokołów, które będą podstawą dla producentów rolnych do składania w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o preferencyjny kredyt na wznowienie produkcji rolnej.
30 listopada – ostateczny termin składania w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” wniosków o oszacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy.
Sadownicy poszkodowani przez zjawiska atmosferyczne mogą wnioskować o pomoc
(rpf) jp / Źródło: MRiRW
Deficyt wody w całym kraju. W którym województwie najgorzej?
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.