Do 31 lipca 2017 r. można składać wnioski o udzielenie pomocy
O refundację części kosztów zakupu jagniąt, mających w dniu zakupu poniżej 12 miesięcy, ważących co najmniej 14 kg i nie więcej niż 40 kg lub owiec mających nie mniej niż 12 miesięcy mogą się ubiegać producenci mleka, świń lub owiec.
O refundację części kosztów zakupu jagniąt, mających w dniu zakupu poniżej 12 miesięcy, ważących co najmniej 14 kg i nie więcej niż 40 kg lub owiec mających nie mniej niż 12 miesięcy mogą się ubiegać producenci mleka, świń lub owiec.
Do 31 lipca br. można składać wnioski o udzielenie pomocy:
Krowa Jersey – ile daje mleka dziennie ta rasa krów mlecznych
Dopłaty do ubezpieczeń dla hodowców zwierząt. Nabór do 30 sierpnia
Pomoc przysługiwałaby producentowi, który posiadał w dniu 31 grudnia 2016 r., w siedzibie stada, której nadano numer na podstawie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, krowy typu użytkowego mleczny lub kombinowany mające powyżej 24 miesięcy, świnie lub owce, według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich.
Pomoc będzie przysługiwała do jagniąt lub owiec zakupionych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 lipca 2017 r., zgłoszonych do rejestru zwierząt gospodarskich. Producent ubiegający się o pomoc będzie zobowiązany do utrzymywania jagniąt i owiec, do których otrzyma pomoc, nie krócej niż do dnia 31 lipca 2020 r.
Wnioski o udzielenie pomocy w formie refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych mogą składać producenci mleka. Pomoc będzie przysługiwała do nie więcej niż 30 sztuk tych zwierząt zakupionych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 lipca 2017 r., mających w dniu zakupu powyżej 3 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące, zgłoszonych do rejestru zwierząt gospodarskich, dla których wystawiono świadectwo potwierdzające ich pochodzenie, o którym mowa w art. 26 ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, urodzonych w stadach objętych oceną wartości użytkowej bydła.
Różyca u świń. Część 2. – objawy chorobowe
Do otrzymania pomocy będzie uprawniony producent mleka, który w dniu złożenia wniosku o udzielenie pomocy posiadał w siedzibie stada krowy typu użytkowego mleczny lub kombinowany, mające powyżej 24 miesięcy, albo nie posiadał w tym dniu krów, według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oraz sprzedał w 2016 r. podmiotom skupującym mleko nie mniej niż 5 tys. kg mleka.
Ponadto producent mleka będzie zobowiązany do utrzymywania, nie krócej niż do dnia 31 lipca 2020 r., jałówek hodowlanych ras mlecznych, do których otrzymał pomoc.
Choroby bydła – przyczyny, objawy i profilaktyka
Warunkiem udzielenia pomocy z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka będzie posiadanie przez producenta mleka, w dniu składania wniosku o udzielenie pomocy, w siedzibie stada, której nadano numer na podstawie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, krów typu użytkowego mleczny lub kombinowany mających powyżej 24 miesięcy, według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich, sprzedanie w 2016 r. podmiotom skupującym mleko nie mniej niż 15 tys. kg mleka oraz sprzedanie w okresie od dnia 1 lutego 2017 r. do dnia 30 kwietnia 2017 r. mleka podmiotom skupującym mleko w ilości mniejszej niż ilość mleka sprzedana w analogicznym okresie roku ubiegłego, i nie mniej niż 1000 kg mleka.
Wnioski należy składać do oddziału terenowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta mleka.
Pomoc z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka zostanie udzielona w przypadku niewykorzystania środków na inne formy pomocy.
Szczegółowe informacje dostępne są w biurach Agencji Rynku Rolnego.
Ile lat żyją krowy mięsne i mleczne?
(rzw) źródło: MRiRW
Ile wymion ma krowa?
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.