REKLAMA

Dobra kosiarka samojezdna, czyli jaka? John Deere ogłasza nowości na sezon 2021

Redakcja - Technika
30.11.2020
chat-icon 0

Nowe funkcje, nowe rozwiązania wpływające na funkcjonalność i tempo pracy oraz komfort, ale też odświeżona stylistyka – tak w skrócie prezentują się nowe kosiarki samojezdne John Deere na rok 2021.

REKLAMA

Nowe funkcje, nowe rozwiązania wpływające na funkcjonalność i tempo pracy oraz komfort, ale też odświeżona stylistyka – tak w skrócie prezentują się nowe kosiarki samojezdne John Deere na rok 2021.

Sezon jesienny, podczas którego porządkujemy przestrzeń i przygotowujemy na zimę, już trwa, ale dzięki John Deere możemy już powoli myśleć o wiośnie. Amerykański producent maszyn rolniczych zaprezentował bowiem nowości wśród kosiarek samojezdnych. Nowe maszyny można już zamawiać u dealerów John Deere.

Maszyny serii X100 z przekładnią hydrostatyczną Najbardziej kompaktowe spośród ciągników John Deere, czyli seria X100 doczekała się kilku istotnych zmian, które pod wieloma względami odmienią wrażenia z korzystania z tych maszyn.

- Zwróciłbym uwagę na szereg rozwiązań, które wpływają na komfort użytkownika, np. nowy fotel o wysokości 38 cm z otwartym, wentylowanym oparciem. Dodatkowo maszyny tej serii wyposażono w silnik w układzie widlastym V-Twin z mocą większą aż do 15,5% i tempomat w modelach X127 oraz X167. Co ważne, od teraz wszystkie modele serii X100, w tym X107, wyposażone są również w przekładnię hydrostatyczną oraz umieszczone obok siebie pedały kierunku jazdy. Ten rodzaj przekładni gwarantuje komfort jazdy i ułatwia obsługę – zaznacza

Michał Kufel, Territory Turf Manager w John Deere.

Warto zwrócić uwagę na czytelny, niespotykany w maszynach tej klasy, elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa (w modelach X127 i X167), dzięki któremu klienci mogą lepiej zaplanować czas pracy kosiarki.

Modele z bocznym wyrzutem zyskują większą wszechstronność, dzięki nowemu zbiornikowi na trawę – użytkownik może zdecydować, czy chce trawę pozostawiać na trawniku, czy też zbierać do wygodnego, dwuworkowego zbiornika. Zbiornik można również domówić do już posiadanych kosiarek z bocznym wyrzutem.

Odświeżone maszyny serii X100 zyskują też nową stylistykę zaczerpniętą z ciągników John Deere, a ponadto zmieniono konstrukcję przedniego zderzaka, która pasuje do nowoczesnego wyglądu (standard w modelach X167 i X167R oraz opcja w modelach X107, X127, X117R i X147R).

Kosiarki te sprawdzają się najlepiej na trawnikach o powierzchniach do 6000 m2.

Ciągniki serii X300 – większa moc i wygoda

Aby zwiększyć wydajność koszenia i wyrzutu śniegu, nowe modele ciągników serii X300 wyposażono w mocniejsze silniki:

 

- w modelach X350, X350R, X354 i X370 moc zwiększono z 12,2 kW do 14,1 kW przy 3100 obr./min, a pojemność skokowa wzrosła z 603 cm³ do 726 cm³

- modelu X380 moc wzrosła z 13,8 kW do 15,2 kW przy 3350 obr./min przy niezmienionej pojemności 726 cm³.

Modele X354, X370 i X380 z roku 2021 zawierają tapicerowany fotel 46 cm (18 cali) z wysokim oparciem, który zapewnia wygodną i płynną jazdę oraz doskonałe podparcie dla operatora, dzięki większej ilości pianki, grubszej poduszce, opcjonalnym podłokietnikom. W błotniku dla wygody operatora umieszczono też uchwyt na kubek oraz zamykany schowek, by chronić narzędzia czy telefon.

W ciągnikach serii X300 z bocznym wyrzutem, nowy opcjonalny zbiornik na trawę o pojemności 250l zastąpi obecny zbiornik, ponieważ nowy tapicerowany fotel 46 cm jest głębszy i stykałby się z zespołem zbiornika.

Traktorki te sprawdzają się najlepiej na trawnikach o powierzchniach do 8000 m2. Mogą to być zarówno duże ogrody, tereny osiedlowe, jak i np. szkolne boiska.

Ponadto warto pamiętać, że maszyny te to nie tylko kosiarki. Mogą one również pracować przy porządkowaniu chodników, podjazdów z liści i nieczystości (z przednią szczotką), wywożeniu drobnych rzeczy np. liści (z przyczepką), pomóc w nawożeniu (z tylnym siewnikiem) lub zapewnić nam odśnieżanie zimą (z przednim lemieszem lub odśnieżarką wirnikową).

Seria X500 z unikalnym fotelem Nowy tapicerowany fotel sprawia, że ciągniki serii X500 z roku modelowego 2021 zapewniają wyższy komfort operatora, szczególnie podczas pracy przez długie godziny lub w trudniejszym terenie.

Komfortowy fotel tapicerowany Fotel tapicerowany z opcjonalnymi 

podłokietnikami

Modele z serii X500 z roku 2021 wyposażone są w tapicerowany fotel 53 cm (21 cali) z wysokim oparciem, który zapewnia bardziej komfortową i płynną jazdę oraz doskonałe wsparcie dla operatora dzięki: większej ilości pianki, grubszej poduszce, opcjonalnym podłokietnikom.

Są to maszyny do dużych ogrodów czy też terenów powyżej 8000m2. Oba modele X589 i X590 posiadają już hydrauliczne wspomaganie kierownicy oraz hydrauliczne podnoszenie agregatu. Warto pamiętać, że model X584 ma 4 koła skrętne, co daje mu niesamowitą zwinność i mały promień skrętu.

Kosiarka o zerowym kącie skrętu – nowy standard - Nowa linia kosiarek Z500 ZTrak ma atrakcyjną, nowoczesną i wydajną konstrukcję, która wyznacza nowe standardy na rynku kosiarek o zerowym promieniu skrętu klasy premium. Wszystkie nowe modele ZTrak cechują się wzmocnioną ramą rurową 38 × 51 mm (5 × 2 cale) oraz ramą ochronną (ROPS). Warto jednak zwrócić uwagę na cechy typowe dla poszczególnych modeli – dodaje

Michał Kufel z John Deere.

Modele E i M

Ich maksymalna prędkość jazdy do przodu wynosi 12,9 km/h, maszyna jest wyposażona w standardowe dźwignie sterowania jazdą pomalowane na czarno (w modelu M na zielono) oraz wygodny fotel 45,7 cm z logo na oparciu (50,8 cm dla modelu M. Opcją są światła LED zapewniające widoczność lepszą widoczność w trakcie pracy po zmroku.

Modele R

To maszyny o zdecydowanie największym zaawansowaniu technologicznym wśród kosiarek o zerowym skręcie. Ich maksymalna prędkość jazdy do przodu to 14,5 km/h.

Nowy silnik z elektrycznym wtryskiem paliwa (EFI), możliwość elektronicznej regulacji obrotów (ETC), jak również nowoczesny wyświetlacz zapewniają jeszcze bardziej sprawną pracę.

Fotel 57,1 cm z układem zawieszenia ComfortGlide™ i logo oraz wzorem na oparciu i siedzisku, dodatkowe osłony/przedłużenia błotnika, schowek z pokrywą, amortyzatory podnóżka, standardowy tylny zaczep i światła LED to rozwiązania, które znacząco wpływają na komfort i funkcjonalność kosiarki.

Wszystkie trzy modele mają szerokość cięcia 122 cm. Modele Z515E i Z530M mają 48-calowy agregatem AccellDeepTM, który opcjonalnie można wyposażyć w układ MulchControl™. Dodatkowo model Z545R ma agregat o dużej wydajności High Capacity, który również może być oferowany z opcjonalnym zestawem do mulczowania.

Tam, gdzie nie musimy zbierać trawy, mamy tereny o dużej powierzchni (parki, duże ogrody, tereny przy drogach; nawet do 8-12 tys. m2), a ścinki trawy traktujemy, jak najlepszy ekologiczny nawóz seria Z500 będzie trafnym wyborem.

(rtr) 

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA