REKLAMA

Dobrostan zwierząt: Mija termin ważny dla hodowców bydła

Redakcja
04.02.2024
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Rolnicy ci do 5 lutego 2023 roku mogą dokonać zmiany lub korekty w systemie IRZplus w zakresie określenia przeznaczenia tego bydła do opasu, wybierając jeden z kierunków użytkowania:
- mięsno-opasowy,
- mleczno-opasowy,
- opasowy.

Dzięki temu rolnicy będą mogli dostać płatność do bydła, dla którego realizowali praktyki podwyższające poziom dobrostanu zwierząt w ramach wariantu Dobrostan opasów, zgodnie z przepisami rozporządzenia dobrostanowego będą mogli otrzymać płatność. Wsparcie dotyczy rolników, którzy dla tej części swojego inwentarza nie określili dotychczas w IRZplus przeznaczenia tego bydła do opasu.

To informacje istotne dla rolników, którzy wnioskują o płatności do ekoschematu Dobrostan zwierząt w ramach wariantu Dobrostan opasów.

Nowelizacja rozporządzenia podpisana 17 stycznia 2024 roku, pozwala na zakwalifikowanie do płatności również bydła poddanego ubojowi do 5 lutego 2024 r., w odniesieniu do którego do tego dnia rolnik nie określił w systemie IRZplus kierunku użytkowania lub ten kierunek określił bez uwzględnienia przeznaczenia tego bydła do opasu.

Z kolei dla bydła sprzedanego do 5 lutego 2024 r., w odniesieniu do którego do tego dnia rolnik nie określił w systemie IRZplus kierunku użytkowania lub ten kierunek określił bez uwzględnienia przeznaczenia tego bydła do opasu rolnik wnioskujący o płatność w ramach wariantu Dobrostan opasów powinien złożyć do ARIMR oświadczenie o opasaniu tego bydła w gospodarstwie do czasu jego sprzedaży.

(rzw) Źródło: MRiRW

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA