REKLAMA

Dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich

Redakcja
02.04.2024
chat-icon 0

To już kolejny nabór wniosków skierowany do pszczelarzy, którzy mogą starać się o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Na wzór w latach ubiegłych projekt jest finansowany z budżetu państwa. Środki są przeznaczone dla pszczelarzy prowadzących działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół. Starający się o wsparcie muszą też być są wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz mieć numer w ewidencji producentów nadany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

To już kolejny nabór wniosków, w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Dotyczy dofinasowania do przezimowanych rodzin pszczelich. Stawka płatności wynosi 50 złotych do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. W pomoc można się ubiegać do 31 maja 2024 r., a budżet przygotowany na to działanie to 80 mln zł. To już czwarta edycja tego programu wsparcia dla pszczelarzy. W 2021 roku trafiło do nich z tego tytułu niemal 20 mln zł, w 2022 ponad 23 mln zł, a w 2023 niemal 77 mln zł.

Wnioski są przyjmowane przez biura powiatowe ARiMR. Można je składać w placówce osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA