REKLAMA

Dopłaty bezpośrednie 2022: Do ARiMR złożono 1,261 mln wniosków

Redakcja - Prawo i Finanse
28.06.2022
chat-icon 1

Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br. W tym czasie dokumenty o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło do ARiMR nieco ponad 1,261 mln rolników

Ostatni dzień na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok minął 27 czerwca br.

REKLAMA
Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br. W tym czasie dokumenty o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło do ARiMR nieco ponad 1,261 mln rolników[/caption]

Ostatni dzień na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok minął 27 czerwca br.

- Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br. W tym czasie dokumenty o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło do ARiMR nieco ponad 1,261 mln rolników. Kto złożył wniosek do 31 maja 2022 r. może liczyć na otrzymanie dopłat w pełnej wysokości. Kto nie zdążył tego zrobić do 31 maja, będzie miła obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Wnioski złożone po 27 czerwca nie będą rozpatrywane – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W 2022 roku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW po raz kolejny można było ubiegać się wyłącznie drogą internetową. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Dane dostępu (login i hasło), z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się.

Pracownicy ARiMR służyli pomocą tym, którzy nie mają komputerów lub obawiającym się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


farmer 02.07.2022

najlepsze jest to karanie za spóźnione zlozenie wniosku...

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA