REKLAMA

Dopłaty bezpośrednie: ARIMR wypłaca pozostałą część środków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 3 grudnia przekazuje na konta rolników pozostałą część płatności do dopłat bezpośrednich do których do 30 listopadawypłacała zaliczki.

fot. Paweł Pąk
Redakcja - Prawo i Finanse 04.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 3 grudnia przekazuje na konta rolników pozostałą część płatności do dopłat bezpośrednich do których do 30 listopada wypłacała zaliczki.

Łącznie do 30 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na konta rolników ok. 9,23 mld zł, a od 3 grudnia rozpoczęto przekazywanie pozostałej części należnych rolnikom płatności.

1,29 mln rolników otrzymało zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. Zaliczki w wysokości 70 proc. trafiały na konta rolników od 16 października. Jak przypomina Agencja w pierwszej kolejności otrzymują je poszkodowani przez tegoroczną suszę czy ASF.

W tym roku o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 1,3 mln rolników. Do końca listopada otrzymali oni ok. 9,23 mld zł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy jest wypłacana rolnikom sukcesywnie od 3 grudnia do czerwca 2019 r.

ARiMR realizuje także płatności z PROW 2014-2020. Tempo ich przekazywania na konta rolników jest szybsze niż w latach ubiegłych. To m.in. efekt składania wniosków przez internet, które usprawnia ich weryfikację i przyspiesza wydanie decyzji.

Dotychczas Agencja wypłaciła z tytułu ONW, płatności rolno-środowiskowych i rolno-środowiskowo-klimatycznych oraz zalesieniowych łącznie 883 mln zł.

(rpf) jp / ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA