REKLAMA

Dopłaty bezpośrednie w 2024 roku – terminy i zasady składnia wniosków

Redakcja
17.03.2024
chat-icon 0

Nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za 2024 rok ruszył 15 marca br.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o wsparciu o jakie wsparcie można wnioskować, poprzez aplikację eWniosekPlus będzie można zawnioskować, tak jak dotychczas o przyznanie:
- interwencji w formie płatności bezpośrednich, w tym ekoschematów powierzchniowych i dobrostanu zwierząt;
- przejściowego wsparcia krajowego;
- interwencji w ramach II filara WPR, tj.: interwencji rolno-środowiskowo-klimatycznych, płatności ekologicznej, płatności ONW oraz interwencji leśnych i zadrzewieniowych;
- płatności obszarowych kontynuowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych i premii zalesieniowych).

Przypominamy, że podstawowy termin składania wniosków upłynie 15 maja 2024 roku. W już złożonym wniosku można dokonać korekty w terminie do 31 maja 2024 roku. Wniosek można też złożyć do 25 dni kalendarzowych po terminie, który mija 10 czerwca. Należy się jednak liczyć z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

- Zmiany wniosku o przyznanie płatności można dokonać również w terminie do dnia
15 września 2024 r., w przypadku gdy Agencja poinformuje beneficjenta
o nieprawidłowościach wykrytych w ramach kontroli administracyjnych lub systemu monitorowania obszarów – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zapewnia, że w bieżącym roku państwowe ośrodki doradztwa rolniczego umożliwiają bezpłatne wsparcie w przygotowaniu wniosków.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek, tak jak w ubiegłych latach, należy złożyć do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), wyłącznie w postaci elektronicznej – za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Dostęp do aplikacji odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

(rpf) Źródło: MRiRW

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA