REKLAMA

Dopłaty do kukurydzy – 711 mln zł na kontach rolników

Redakcja
17.05.2024
chat-icon 0

O tę formę wsparcia rolnicy mogli wnioskować od 21 do 29 lutego 2024 roku. Pomoc jest przeznaczona dla plantatorów kukurydzy, którzy są zagrożeni utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Rosji na Ukrainę.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Łącznie złożono ponad 172 tysiące wniosków o wsparcie, a w związku z faktem, że deklarowana pula przewidziana na pomoc nie przekroczyła limitu wynoszącego 1 miliard złotych, nie będzie zastosowany tzw. współczynnik korygujący. Do 16 maja 2024 roku wypłacono 711 mln zł, które trafiły do 167,77 rolników.

Aby otrzymać wsparcie, wnioskujący musieli spełniać kryterium mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa. Warunkiem było również złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy. Ubiegający się o te środki nie składać dokumentów potwierdzających, że sprzedali kukurydzę.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wysokość dofinansowania stanowi iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy wynoszącej:
- 1 000 zł dla województw lubelskiego i podkarpackiego;
- 700 zł dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego;
- 500 zł dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA