Dopłaty do ubezpieczeń dla hodowców zwierząt. Nabór do 30 sierpnia
Ta forma pomocy finansowej jest przeznaczona dla hodowców drobiu, bydła i świń, mających zarejestrowaną działalność produkcyjną i ubezpieczających zwierzęta od zachorowania na salmonellozę. O wsparciu informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
To już piąta edycja naboru wniosków o wsparcie w postaci dopłat do ubezpieczenia zwierząt od zachorowania na salmonellozę. Do tej pory z tego tytułu rolnikom przekazanych zostało ponad 12 milionów złotych.
Zainteresowani dofinansowaniem hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy są ubezpieczeni na wypadek wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą mogą składać wnioski o dofinansowanie do 30 sierpnia 2024 r. Jednym z kluczowych warunków do wnioskowania o wsparcie jest posiadanie prawa do nieruchomości, na terenie której prowadzony jest chów.
Locha a maciora – jaka jest różnica
Umowa ubezpieczenia musi spełniać następujące minimalne kryteria w zależności od typu hodowli:
- 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego,
- 14 sztuk świń,
- 4 sztuki bydła.
Pomoc jest wypłacana w formie 70-procentowej dopłaty do składki ubezpieczenia. ARiMR zaznacza, że z polisy musi wynikać, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. wartości produkcji w gospodarstwie.
Plazma wołowa – co to jest
Bardzo ważne: okres objęty umową ubezpieczenia nie może rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie korzysta z innych dopłat do ubezpieczenia.
Wsparcie realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski do 30 sierpnia 2024 r. przyjmowane są przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
(rpf) Źródło: ARiMR
Grzybica skóry u bydła – objawy, leczenie
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.
niezaleznie od tego czy doplaty sa czy nie to powinno sie ubezpieczac