REKLAMA

Dopłaty do zakupu buhajów

Redakcja
19.05.2024
chat-icon 0

O możliwości pozyskania dopłat przez hodowców bydła mięsnego mogą do zakupu czystorasowych buhajów poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Przypominamy, że w tej formie dofinansowania nastąpiła zmiana, która powoduje, że rolnicy mogą otrzymać większą pomoc. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie, a nabór trwa do 30 listopada 2024 r.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla posiadających status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa, mający numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Ubiegający się o wsparcie ma również obowiązek przedstawienia potwierdzenia nabycia w roku złożenia wniosku o udzielenie pomocy lub w roku poprzedzającym rok złożenia takiego wniosku co najmniej jednego czystorasowego buhaja rasy mięsnej w wieku powyżej 13 miesięcy, który ma świadectwo zootechniczne.

- Wysokość pomocy stanowi iloczyn kwoty 5 tys. zł i liczby zakupionych buhajów. Ta liczba nie może być większa niż wynik dzielenia średniej liczby krów w gospodarstwie (w roku poprzedzającym ten, w którym został zakupiony buhaj) przez 15. Przed zmianą przepisów liczba krów była dzielona przez 30. Po zmianie rolnik będzie mógł zatem otrzymać większą pomoc. Pula środków przeznaczonych na to wsparcie to 5 mln zł – informuje ARiMR.

Wnioski są przyjmowane do 30 listopada 2024 r. przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać bezpośrednio w placówkach, nadawać rejestrowaną przesyłką pocztową albo wysyłać drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl/

Już wkrótce zostaną opublikowane zaktualizowane zasady udzielania wsparcia oraz dokumenty.

(rzw) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA