REKLAMA

Doprowadził do wywrócenia ciągnika z prasą do słomy – miał kilka promili alkoholu w organizmie

Jazda po jednym piwku może się okazać niebezpieczna, szczególnie gdy wsiadamy za kierownicę dużego ciągnika rolniczego z podpięta prasą do słomy. Sytuacja staje się już bardzo niebezpieczna gdy okazuje, że to nie tylko jedno piwo…

Redakcja 21.08.2023 chat-icon0

REKLAMA

18 sierpnia 2023 roku tuż po godzinie 20.00 w Dobużku (województwo lubelskie, powiat tomaszowski, gmina Łaszczów) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Jadący trasą w kierunku Łaszczowa 37-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z podpięta prasą do słomy nie zapanował na pojazdem na łuku drogi co doprowadziło do jego wywrócenia. Pojazd wpadł do przydrożnego rowu a prowadzący nie odniósł poważnych obrażeń i sam wyszedł z ciągnika.

Przybyłym na miejsce policjantom mężczyzna powiedział, że wypił „jedno piwko”. Badanie alkomatem wykazało jednak aż trzy promile alkoholu w organizmie „traktorzysty”. Okazało się też, że 37-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wraz z policjantami apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

- Pijani kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich uczestników ruchu! – ostrzega młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

(rpf) Źródło: KPP Tomaszów Lubelski


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA