REKLAMA

Drób z USA wraca na rynki Ameryki Południowej

Redakcja
04.03.2024
chat-icon 0

Na jeden z najcenniejszych rynków w Ameryce Południowej przez długi czas Amerykanie nie mogli eksportować drobiu. To rynek kolumbijski, którego wartość wyceniana jest na 110 milionów dolarów amerykańskich.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Zarówno Kolumbia, jak i USA mają podpisaną umowę o wolnym handlu, a jako oficjalny powód blokowania przez Kolumbię dostaw ze Stanów Zjednoczonych była grypa ptaków.

Obecnie Stanom Zjednoczonym i Kolumbii osiągnęły porozumienie dotyczące wznowienia dostaw amerykańskich produktów drobiarskich na rynek kolumbijski.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz donosi, że podpisany w lutym 2024 roku dokument pozwala na wysyłkę do Ameryki Południowej piskląt jednodniowych, jaj wylęgowych, produktów jajecznych, świeżego i mrożonego mięsa drobiowego oraz produktów przetworzonych.

W ocenie Grega Tyler'a, Prezesa Rady ds. Eksportu Drobiu i Jaj USA (USAPEEC), amerykański przemysł drobiarski negatywnie odczuł zakaz wywozu drobiu do Kolumbii, co prawdopodobnie było też jednym z powodów ogólnego spadku eksportu w latach 2022-2023. Tyler dodał, że uruchomiono procedurę wydawania zezwoleń na wznowienie dostaw do kraju Kolumbii, co będzie zapewne będzie wsparciem amerykańskiego eksportu w 2024 roku.

(rpf) Źródło: KIPDiP

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA