Drób z USA wraca na rynki Ameryki Południowej
Na jeden z najcenniejszych rynków w Ameryce Południowej przez długi czas Amerykanie nie mogli eksportować drobiu. To rynek kolumbijski, którego wartość wyceniana jest na 110 milionów dolarów amerykańskich.

Zarówno Kolumbia, jak i USA mają podpisaną umowę o wolnym handlu, a jako oficjalny powód blokowania przez Kolumbię dostaw ze Stanów Zjednoczonych była grypa ptaków.
Obecnie Stanom Zjednoczonym i Kolumbii osiągnęły porozumienie dotyczące wznowienia dostaw amerykańskich produktów drobiarskich na rynek kolumbijski.

100 mln dolarów na brazylijskie inwestycje w Wietnamie
Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz donosi, że podpisany w lutym 2024 roku dokument pozwala na wysyłkę do Ameryki Południowej piskląt jednodniowych, jaj wylęgowych, produktów jajecznych, świeżego i mrożonego mięsa drobiowego oraz produktów przetworzonych.
W ocenie Grega Tyler'a, Prezesa Rady ds. Eksportu Drobiu i Jaj USA (USAPEEC), amerykański przemysł drobiarski negatywnie odczuł zakaz wywozu drobiu do Kolumbii, co prawdopodobnie było też jednym z powodów ogólnego spadku eksportu w latach 2022-2023. Tyler dodał, że uruchomiono procedurę wydawania zezwoleń na wznowienie dostaw do kraju Kolumbii, co będzie zapewne będzie wsparciem amerykańskiego eksportu w 2024 roku.

Źle dobrana siatka na wolierę. Jakie zagrożenia niesie dla ptaków?
(rpf) Źródło: KIPDiP
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.