REKLAMA

Drugi z rzędu spadek cen żywności FAO

zboże wysypywane z kombajnu na przyczepę podczas żniw

W lipcu bieżącego roku odnotowano kolejny spadek światowych cen żywności. Lipcowy spadek odzwierciedlał spadki cen zbóż, olejów roślinnych i nabiału. Wzrosły jedynie ceny mięsa i cukru.

27 sierpnia 2021 chat-icon0

REKLAMA
zboże wysypywane z kombajnu na przyczepę podczas żniw[/caption]

W lipcu bieżącego roku odnotowano kolejny spadek światowych cen żywności. Lipcowy spadek odzwierciedlał spadki cen zbóż, olejów roślinnych i nabiału. Wzrosły jedynie ceny mięsa i cukru.

Indeks cen żywności liczony przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wyniósł w lipcu 123,0 punktów w porównaniu z 124,6 w czerwcu 2021 r. W relacji rocznej światowe ceny żywności wzrosły o 31%. W lipcu ubiegłego roku indeks był na poziomie 93,9 pkt.

Indeks cen FAO monitoruje międzynarodowe ceny artykułów spożywczych, którymi najczęściej handluje się na świecie. W czerwcu bieżącego roku został wyhamowany trend wzrostowy cen żywności, który utrzymywał się przez ostatnie dwanaście miesięcy. Lipcowy spadek odzwierciedlał spadki cen zbóż, olejów roślinnych i nabiału. Wzrosły jedynie ceny mięsa i cukru.

(rpf) jp / Źródło: PFHB


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

New Holland T4.75 S – innowacyjny ciągnik o doskonałych osiągach?

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon5

New Holland T4.75S jest uniwersalną maszyną rolniczą, która sprawdzi się w gospodarstwach o bardzo różnym profilu produkcyjnym. Ciągnik jest dostępny w kilku wariantach mocy silnika, ma dobry stosunek ceny do jakości i wiele dodatków, które zadowolą najbardziej wybrednego klienta.

Traktor wyróżnia się 4 zaworowym silnikiem z 3 cylindrami, mocnym układem hydraulicznym oraz przekładnią mechaniczną, którą można wybrać spośród kilku wariantów.

Dużym plusem jest niezwykle wygodna kabina kierowcy z bardzo szerokim kątem widzenia. Linia tego  ciągnika rolniczego wpływa więc nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale również na komfort pracy na co dzień.

Co nowego zaprezentowano w ciągniku New Holland T4.75S?

Ciągnik New Holland T4.75S to maszyna przeznaczona do gospodarstw hodowlanych. Jednocześnie ze względu na ilość zastosowań równie dobrze sprawdzi się jak

REKLAMA

Budowa lub wyposażenie silosów z KPO – można wnioskować o pomoc

Redakcja 6 czerwca 2023 chat-icon0

Wsparcie jest przyznawane przez ARiMR między innymi na zakup nowego silosu wraz ze stanowiącymi jego integralną część urządzeniami lub elementami wyposażenia, w tym na przykład:
- wentylatorów,
- czujników temperatury czy wilgotności,
- dmuchaw,
- nagrzewnic elektrycznych,
- rur załadunkowych lub spedycyjnych i ich podpór.

Istotne jest, że wsparcie będzie dotyczyć nie tylko zakupu ale także montażu i transportu.

Wsparcie jest dedykowane dla rolników, którym w 2022 r. przyznano płatności bezpośrednie. Aby móc skorzystać z finansowania ważne jest, by mieli prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w przypadku działki, na której planują zrealizować inwestycję.

Ile można dostać na budowę silosów z KPO?