REKLAMA

Duże problemy branży drobiarskiej spowodowane powodziami w Brazylii

Redakcja
17.05.2024
chat-icon 0

Sukcesy eksportowe brazylijskiego drobiarstwa w ostatnich miesiącach są niewątpliwe. Coraz więcej wysyłek na prawdziwie dużą skalę do innych krajów to prawdziwy sukces.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Cieniem na tak dobrej kondycji branży kładzie się sytuacja powodziowa w południowej Brazylii. Jak donosi Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, doszło tam do tragicznych wydarzeń wskutek występujących powodzi. Jak zawsze w takiej kryzysowej sytuacji, działania rządu skupiają się w pierwszej kolejności na wspieraniu ofiar, a priorytetem jest ratowanie życia mieszkańców i zapewnienie im warunków do przeżycia.

Powódź wyrządziła również duże straty i ograniczenia gospodarcze. Szczególnie dotknięty Region Rio Grande do Sul odpowiada za 11% krajowej produkcji mięsa kurcząt oraz 19,8 proc. krajowej produkcji wieprzowiny.

Wiele firm drobiarskich w regionie nie działa, a część z nich zmaga się z ogromnymi trudnościami. Zagrożona jest infrastruktura niezbędna do utrzymania ciągłości w produkcji zwierzęcej. Sparaliżowane zakłady produkcyjne odpowiadają za podaż produktów przeznaczanych na rynek krajowy oraz eksport.

(rzw) Źródło: KIPDiP

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA