REKLAMA

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Redakcja - Prawo i Finanse
02.05.2016
chat-icon 0

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi.W ten sposób prezentujemy obywatelską postawę, przywiązanie do ojczyzny, okazujemy szacunek do barw narodowych, pokazujemy, że jesteśmy patriotami.

fotolia
REKLAMA

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi. W ten sposób prezentujemy obywatelską postawę, przywiązanie do ojczyzny, okazujemy szacunek do barw narodowych, pokazujemy, że jesteśmy patriotami.

Rolnicy niejeden raz w historii Polski pokazali, że potrafią wziąć sprawy w swoje ręce, przyczynili się do wielu zrywów narodowych. Pokazali, że potrafią chwycić nie tylko za pług i widły i dzielnie walczyli z najeźdźcami czy też zaborcami. Pokażmy, że Polski Rolnik jest patriotą, wywieśmy flagi!

Jutro, 3 maja obchodzimy Święto Narodowe 3 Maja (Święto Konstytucji). Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiona w 1791 roku - jako pierwsza w Europie a druga po amerykańskiej na świecie. W okresie po II wojnie, aż do 1990 roku, wywieszanie flagi narodowej w dniu 2 maja, było zabronione przez komunistyczne władze, ponieważ mogły pozostać na budynkach do 3 maja, kiedy przypada święto uchwalenia konstytucji 3 maja, które zostało przez nie zniesione i zakazane. 

(dpf)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA