REKLAMA

Dzień Kobiet w Suchatówce z Piotrem Pręgowskim

Redakcja - Rozrywka
07.03.2017
chat-icon 0

Jutro będziemy obchodzić Dzień Kobiet, ale w suchatowskiej świetlicy już w sobotę 4 marca prawie 100 pań z Suchatówki oraz okolicznych wsi spotkało się aby celebrować wspólnie swoje święto.

fot. OkiemRolnika.pl
REKLAMA

Jutro będziemy obchodzić Dzień Kobiet, ale w suchatowskiej świetlicy już w sobotę 4 marca prawie 100 pań z Suchatówki oraz okolicznych wsi spotkało się aby celebrować wspólnie swoje święto.

Suchatówka to mała wieś pod Toruniem w gminie Gniewkowo, licząca ok. 500 mieszkańców, których wyróżnia duża aktywność społeczna, jednym z nich jest sołtys Tomasza Polak, który wraz z Radą Sołecką aktywizuje lokalną społeczność poprzez spotkania, wspólne celebrowanie świąt i wszelkich jubileuszy o chatakterze lokalnym oraz ogólnopolskim.

{gallery}galerie/SUCHATOWKA DZIEN KOBIET{/gallery}

W otwartej niedawno świetlicy chętnie pojawiają się mieszkańcy, którzy sami udzielają się zarówno wspierając organizację wszelkich wydarzeń jak i aktywnie w nich uczestniczą wraz z całymi rodzinami.

Redakcja portalu okiemrolnika.pl pojawiła się w Suchatówce na zaproszenie sołtysa Tomasza Polaka, który wraz z Dariuszem Szulczewskim oraz męską częścią rady sołeckiej z Suchatówki zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet dla pań z Suchatówki, Perkowa oraz Buczkowa i kilku innych okolicznych miejcowości.

Najważniejsze tego wieczora były oczywiście przedstawicielki płci pięknej, ale punktem kulminacyjnym imprezy był występ Piotra Pręgowskiego znanego z roli Pietrka w serialu „Ranczo”.

Jego pojawienie się na sali wywołało ogromny aplauz zgromadzonych tłumnie gości. Piotr Pręgowski znany jest z łatwości nawiązywania relacji z fanami, którzy chcą choć przez chwilę porozmawiać z nim o jego pracy na planie filmowym, zdobyć autograf a nawet zatańczyć – co mogliśmy obserwować podczas zabawy w Suchatówce.

Mieszkańcy Suchatówki są naprawdę wyjątkowi – mówi Piotr Pręgowski – świetnie się bawią, śpiewają. To wszystko jest bardzo szczere i prawdziwe. Oni są naprawdę fantastyczni – dodaje zachwycony aktor.

Serialowy Pietrek potrafi świetnie zabawić publiczność, tak naprawdę widownia została zaangażowana w występ oraz zabawę, która rozbawiła wszystkich do łez i na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

Na koniec występu wraz z sołtysem Tomaszem Polakiem i akompaniamencie jego gitary aktor zaśpiewał piosenkę biesiadną „Biały Miś”. Po zakończonym występie Piotr Pręgowski rozmawiał ze zgromadonymi na sali osobami, rozdawał autografy wraz ze specjalnymi dedykacjami. Każdy mógł też zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Aktor i showman został też obdarowany prezentami z Suchatówki, wspaniałym dżemem i przetworami z dyni oraz świecami, z produkcji których słynie Suchatówka.

Podczas uroczystego dnia Kobiet w Suchatówce swoją premierę miała oficjalna strona Internetowa Suchatówkiwww.suchatowka.com na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chcących śledzić to, co dzieje się w tej przedsiębiorczej miejscowości.

Warto zajrzeć również na profil facebookowy wioski www.facebook.com/solectwosuchatowka, który od dwóch zdobywa coraz większą rzeszę fanów, m.in. za sprawą ponadprzeciętnej aktywności, zamieszczone są na nim informacje dotyczące historii wioski, aktualnych wydarzeń oraz komunikaty skierowane do mieszkańców.

Na stronie można przeczytać można bardzo ciekawe wywiady m.in. z cyklu „Mieszkańcy i ich pasje”, prezentujące ludzi, których aktywność to znacznie więcej niż tylko zwykłe codzienne życie. Nowa strona Internetowa to również miejsce promocji dla prężnie działających w Suchatówce stowarzyszeń: „KGW Suchatówka” oraz „Innowacyjna Suchatówka”. Twórcy strony nie zapomnieli też o przedsiębiorcach, bo na nich największy nacisk i w nich największą nadzieję pokładają obecni włodarze wioski.

Rozwój jakiejkolwiek małej ojczyny nie jest możliwy bez rozwoju przedsiębiorczości – mówi sołtys Suchatówki Tomasz Polak – jako sołtysa, bardzo cieszy mnie fakt, że w niewielkiej Suchatówce zarejestrowanych jest i działa ponad 30 prywatnych przedsiębiorstw.

Są to firmy, poczynając od jednoosobowych, skończywszy na największym pracodawcy zatrudniającym kilkadziesiąt osób. To oni płacą podatki, a z podatków tworzy się budżet gminy, w tym fundusz sołecki, czy budżet obywatelski – instrumenty finansowe, z których jako sołectwo aktywnie korzystamy. To między innymi nasi przedsiębiorcy wspomagają wszelkie działania rady sołeckiej, wszelkie wspólne inicjatywy naszych mieszkańców – z radością informuje sołtys.

Optymistyczne jest również to, że wiele młodych osób z naszej wioski, chce skorzystać w bieżącym roku ze środków pomocowych Unii Europejskiej i otwierać kolejne firmy. W naszej wiosce mieszkają również przedsiębiorcy, którzy bezpośrednio nie prowadzą swego biznesu w Suchatówce, ale tu znajdują swoje miejsce na ziemi, po ciężkim dniu pracy – podkreśla sołtys Suchatówki Tomasz Polak.

Wszystkim przedsiębiorcom z Suchatówki proponujemy darmową promocję na naszych portalach, z których - co jest kolejnym ewenementem - informacja dociera już do ponad 2000 odbiorców”. Dwa kanały obecności w globalnej sieci sołectwa Suchatówka, uzupełnia specjalny kanał filmowy na portalu Youtube – sołectwo Suchatówka.

Zapraszam do Suchatówki nie tylko przedsiębiorców, ale przede wszystkim osoby, które chcą skorzystać z pięknych uroków naszej wioski – kończy sołtys Suchatówki.

(rro) pp

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA