REKLAMA

Eksplozja koła przyczepy – nie żyje 66-letni mężczyzna

Redakcja
20.08.2023
chat-icon 0

To kolejna sytuacja, której prawdopodobnie można było uniknąć stosując adekwatne środki bezpieczeństwa. Eksplodowała opona przyczepy (prawdopodobnie rolniczej) z felgą starego typu, raniąc niestety śmiertelnie osobę pompującą koło.

REKLAMA

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło 17 sierpnia 2023 roku około godziny 13.40 do służb interweniujących przy zdarzeniu, w tym do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Tylawy i Dukli, Jednostki Ratownictwa Gaśniczego z Krosna oraz do Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (R10). Wstępnie powodem akcji było zgłoszenie o wybuchu w miejscowości Tylawa (województwo podkarpackie, powiat krośnieński, gmina Dukla).

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę poszkodowanego w wyniku wybuchu koła przyczepy. Nie dawał on oznak życia i pomimo przeprowadzonej na miejscu długiej reanimacji nie udało się go uratować.

Wstępne ustalenia obecnych ma miejscu zdarzenia policjantów wskazują, że 66-letni mężczyzna pompował oponę przyczepy osadzoną na feldze starego typu (z dodatkowym pierścieniem, który utrzymuje oponę w feldze). Felga pękła a jedna z jej części zraniła poważnie głowę oraz klatkę piersiową mężczyzny.

Apelujemy o szczególną ostrożność do wszystkich, którzy mają jeszcze w swoich pojazdach takie felgi starego typu. Najlepszym rozwiązaniem podczas pompowania takiego koła jest przebywanie w bezpiecznej odległości obok, nie na wprost! Wtedy nawet jeśli dojdzie do wypadku to siła uderzenia nie będzie dla nas tak dużym zagrożeniem. Można się też dodatkowo zabezpieczyć ustawiając solidną ciężką barierę między osobą pompującą koło a oponą lub umieszczając koło w specjalnej klatce.

(rpf) Źródło: OSP Tylawa

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA