REKLAMA

GateKeeper – oprogramowanie do zarządzania produkcją polową

Redakcja - Technika
10.01.2018
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Już za kilka dni rozpocznie się w Poznaniu kolejna edycja targów rolniczych Polagra Premiery 2018.

fot. Fotolia.com
REKLAMA

Już za kilka dni rozpocznie się w Poznaniu kolejna edycja targów rolniczych Polagra Premiery 2018.

Tym samym, przez cztery dni, od 18 stycznia, poznamy szereg innowacyjnych produktów, przygotowanych dla rolnictwa, a wśród nich 27 wyróżnionych w kategorii maszyny rolnicze oraz odmiany roślin uprawnych.

W kategorii „Maszyny i urządzenia” na podium stanie m.in. GateKeeper – oprogramowanie do zarządzania produkcją polową. Dzięki uprzejmości Przemysława Pokrzywki, Asystenta Wsparcia Technicznego Oprogramowania do Zarządzania Uprawami w poznańskim KST Konsulting Sp. z o.o., możemy przedstawić to specjalistyczne oprogramowanie dedykowane rolnictwu precyzyjnemu.

Program do zarządzania produkcją polową GateKeeper jest pełnowartościowym programem komputerowym, który instaluje się za pomocą pliku instalującego na komputerze gospodarstwa.

Zbiera wszystkie aspekty zarządzania gospodarstwem w jednym miejscu, ułatwiając nam spełnienie wszystkich zadań, takich jak ewidencja zabiegów polowych, Integrowana Ochrona, analiza gromadzonych danych oraz funkcje szeroko rozwiniętego precyzyjnego rolnictwa.

– W efekcie program pozwala nam wykorzystać posiadane – często bardzo zaawansowane technologicznie - maszyny bardziej efektywnie, dając lepszy wynik finansowy gospodarstwa – mówi Przemysław Pokrzywka.

– GateKeeper sprawdza się także w gospodarstwach prowadzących tradycyjną uprawę, jak i w nowoczesnych gospodarstwach warzywniczych, gdzie w jednym sezonie mamy kilka zbiorów z pola lub kilka upraw po sobie na jednym polu. Oprogramowanie GateKeeper zostało zaprojektowane w taki sposób aby pomóc rolnikowi w zyskownym funkcjonowaniu gospodarstwa rolnego. Oprócz głównej funkcji, jaką jest ewidencja zabiegów i operacji polowych, i tym samym możliwość generowania raportów w ujęciu ilościowym i wartościowym, posiada wiele równie ważnych funkcji...

Rozbudowany moduł Magazyn pozwala na szybki wgląd do stanów magazynowych nawozów, pestycydów czy plonów. Funkcja Zarządzania zapasami pomoże nam, by te informacje były zawsze aktualne, ceny produktów przypisane dla danego sezonu, a ewentualne błędy szybko wyłapane.

Warto 

dodać że w tym module użytkownik wycenia również pracę maszyn, mając do dyspozycji cztery różne metody wyceny. Z kolei „Handel” to miejsce, gdzie tworzymy historię zakupów i sprzedaży gospodarstwa. Dane zbierane w GateKeeper wykorzystują na co dzień kierownicy oraz pracownicy gospodarstw, ale są także źródłem cennych informacji dla księgowości dzięki modułowi Analizy, w którym mamy możliwość generowania raportów dopasowanych do indywidualnych wymagań.

Program posiada wiele innowacyjnych rozwiązań które wyróżniają go na rynku tego typu programów komputerowych. Jest kompatybilny z większością maszyn rolniczych. Pozwala to ewidencjonować ich pracę, ale także wykorzystywać je pod kątem precyzyjnego rolnictwa.

– Właśnie moduł Precyzyjne Rolnictwo w GateKeeper jest najbardziej rozbudowany – zapewnia Przemysław Pokrzywka.

– Pozwala zbierać, analizować oraz wykorzystywać w praktyce informacje o uprawach i polach. Możemy importować dane takie jak mapy glebowo – rolnicze, wyniki prób glebowych, dane NDVI, mapy plonów czy skanowanie gleby. Następnie takie dane możemy wykorzystać planując nawożenie, uzależniając dawki nawozów od jednej lub kilku zmiennych. Na przykład dawkę nawozu ustalamy na podstawie zasobności gleby oraz od występującego na polu typu gleby lub dawkę nawozu uzależniamy od zastosowanych już w danym sezonie nawozów oraz od historycznych map plonów. Taki plan pracy eksportujemy do maszyny i jest gotowy do użycia na polu. W przypadku maszyn John Deere mamy możliwość wysyłania planu pracy bezpośrednio do wyświetlacza w maszynie za pomocą JDLink, bez konieczności użycia pendrive’a, jak robimy to dla pozostałych maszyn.

1 Mapa odczynu pH (kliknij, aby powiększyć)

2 Mapa plonu pszenicy z kombajnu (kliknij, aby powiększyć)

3 Plan pracy ze zmiennymi dawkami Soli Potasowej na podstawie badania gleby (kliknij, aby powiększyć)

4 Raport pokazujący marżę z poszczególnych upraw w formie tabeli i wykresu (kliknij, aby powiększyć)

5 Zapisy polowe (kliknij, aby powiększyć)

6

Widok z modułu Handel. Widzimy Ilość i Wartość, ale także szybką informację na dole gdzie produkt został w tym sezonie użyty (kliknij, aby powiększyć)

(rtr) Paweł Okoński

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA