REKLAMA

Gaz płynny dla rolnictwa – dlaczego warto się zdecydować?

Redakcja - Prawo i Finanse
23.05.2017
chat-icon 0

artykuł sponsorowany / Sprawne funkcjonowanie nowoczesnego gospodarstwa rolnego jest ściśle związane z koniecznością pozyskania energii niezbędnej do zapewnienia optymalnych warunków w pomieszczeniach gospodarczych (suszarniach ziarna, fermach drobiu, pieczarkarniach itp.).

fot. Amerigas
REKLAMA

artykuł sponsorowany /

Sprawne funkcjonowanie nowoczesnego gospodarstwa rolnego jest ściśle związane z koniecznością pozyskania energii niezbędnej do zapewnienia optymalnych warunków w pomieszczeniach gospodarczych (suszarniach ziarna, fermach drobiu, pieczarkarniach itp.).

Tymczasem wykorzystanie węgla lub oleju opałowego okazuje się często bardzo kosztowne i niewygodne, a dostęp do gazu ziemnego – ze względu na położenie na terenach wiejskich – utrudniony. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się więc wybór zbiornika z gazem płynnym (LPG).

Z właściwości LPG oraz specyfiki instalacji wynika szereg korzyści dla właścicieli gospodarstw rolnych. Specjaliści z firmy AmeriGas, zajmującej się dystrybucją gazu i instalacją zbiorników, podpowiadają, dlaczego właśnie ten rodzaj paliwa tak dobrze sprawdza się w działalności rolniczej.

Zalety stosowania gazu płynnego w rolnictwie

Wydajność

LPG ze względu na dużą wydajność energetyczną (wysoką kaloryczność) doskonale sprawdza się do ogrzewania pomieszczeń o dużej kubaturze, takich jak magazyny, fermy drobiu czy szklarnie. Znajduje zastosowanie również przy suszeniu płodów rolnych, które muszą być przechowywane w ściśle określonych warunkach.

Stosowanie gazu płynnego pozwala przy tym na obniżenie kosztów działalności rolniczej. Koszty uzyskana 1kWh energii z różnych źródeł paliw prezentują się następująco:

tabela amerigas

Łatwość eksploatacji

Zbiorniki z LPG są niemal bezobsługowe. Wystarczy raz skonfigurować ustawienia, a następnie w określonym czasie (zależnym od natężenia eksploatacji) zamawiać dostawy. Co więcej – również montaż i konserwacja są bezproblemowe, AmeriGas oferuje bowiem swoim klientom kompleksową obsługę od wykonania projektu po zainstalowanie zbiornika i serwis techniczny przez całą dobę.

Bezpieczeństwo

Płynny gaz przy spalaniu nie dymi, nie wydziela szkodliwych związków chemicznych ani nie zanieczyszcza gruntu. Minimalizowanie ilości spalin jest szczególnie istotne w kontakcie z żywnością i przy hodowli zwierząt.

Więcej na temat instalacji LPG dla rolnictwa dowiesz się na stronie AmeriGas.

(rpf) artykuł sponsorowany

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA