REKLAMA

Henryk Kowalczyk: To jest sprawiedliwość dziejowa dla rolniczych emerytów

Emrytury rolnicze po nowemu to szereg korzystnych zmian dla emerytów ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS

Zmiany w zasadach wypłacania rolniczych emerytur zostały dziś zaprezentowane przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka oraz prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

fot. MRiRW
2 czerwca 2022 chat-icon1

REKLAMA
Emrytury rolnicze po nowemu to szereg korzystnych zmian dla emerytów ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS[/caption]

Zmiany w zasadach wypłacania rolniczych emerytur zostały dziś zaprezentowane przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka oraz prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

– To jest sprawiedliwość dziejowa dla rolniczych emerytów – powiedział podczas prezentacji szef resortu rolnictwa, któy przedstawił nowe zapisy dotyczące emerytur rolniczych.

Według nowych zasad, które wejdą w życie 15 czerwca 2022 roku, rolnik, aby otrzymać emeryturę w pełnej wysokości, nie będzie już musiał pozbywać się własnego gospodarstwa.

– Teraz rolnik, tak jak od dawna przedstawiciele innych zawodów, może otrzymywać emeryturę w pełnej wysokości i dalej pracować w gospodarstwie – powiedział minister Kowalczyk.

Obecna podczas prezentacji przes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik, powiedziała, że głównym zadaniem KRUS jest obsługa ponad 1 miliona ubezpieczonych, a nowe regulacje dotyczyć będą w najbliższym czasie około 30 tysięcy osób. Pierwsze świadczenie na nowych zasadach będzie wypłacane już od 28 czerwca 2022 roku.

1 procent podstawowego świadczenia za każdy rok odbywania służby wojskowej to kolejna zmiana w rolniczym systemie emerytalnym o którym poinformowała prezes KRUS.

(rpf) kp / Źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


zenek2 02 czerwca 2022

jakie to wszystko ładne i takie amerykańskie te prezentacje, ajajaj

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Kubota M5111 – niepozorna maszyna, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Redakcja - Technika 3 czerwca 2023 chat-icon1

Ciągnik Kubota M5111 to godny następca modeli M8560 i M9960. Umiejętnie łączy wysokie osiągi i wygodne manewrowanie z dbałością o surowe normy emisji spalin.

Jako jedna z nielicznych maszyn wykorzystuje system Common Rail z katalizatorem SCR, dzięki czemu pozwala na pełną optymalizację zużycia paliwa. To dobre rozwiązanie, które może być wykorzystane w technologii rolnictwa precyzyjnego. Ciągnik dysponuje skrzynią biegów z 36 przełożeniami do przodu i do tyłu, co znacznie ułatwia jej obsługę.

Kubota M5111 – czym różni się od poprzednich modeli japońskiego producenta?

Ciągnik Kubota M5111 to maszyna należąca do serii M5001, która powstała, aby zastąpić wysłużone modele M8560 oraz M9960. Wszystkie te maszyny łączy wspólny typ silnika, jednak nowe ciągniki zostały wyposażone w technologie spełniające surowe normy Stage IV Final. Dodatkowym usprawnieniem jest układ SCR, zwiększający absorbcję niebezpiecznych tlenków azotu na w pełni biodegradowalne frakcje azotu i pary wodnej.

REKLAMA

Ceny świń: Na VEZG stabilizacja po zeszłotygodniowej podwyżce

Redakcja 1 czerwca 2023 chat-icon1

W notowaniu z 31 maja 2023 roku na giełdzie VEZG została utrzymana cena za kilogram tucznika na poziomie 2,38 euro. Tydzień wcześniej po niemal dwóch miesiącach stagnacji cena wzrosła o 5 eurocentów z poziomu 2,35 euro za kilogram wbc.

VEZG w komentarzu do aktualnego notowania, które ma obowiązywać do 7 czerwca 2023 roku, ocenia, że podaż zwiększona w niewielkim stopniu pozwala na pokrycie popytu na mięso wieprzowe, a sytuacja ta pozwala na utrzymanie cen na niezmienionym rekordowym poziomie.

(rzw) Źródło: VEZG

REKLAMA